Formule 1 in Bakoe minuut stil voor overleden kopstuk McLaren
BAKOE (ANP) - Voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan hebben de Formule 1-coureurs in de pitsstraat een minuut stilte gehouden voor de overleden Mansour Ojjeh, die als aandeelhouder bijna 40 jaar verbonden was aan de renstal McLaren. De Franse zakenman, geboren in Saudi-Arabië, is 68 jaar geworden.
"Diep bedroefd door het overlijden van mijn vriend Mansour Ojjeh, één van de iconen van de Formule 1", schreef voorzitter Jean Todt van de internationale autosportfederatie FIA. "Hij heeft grote successen gevierd met Williams en McLaren. Hij was een unieke gentleman. We gaan hem enorm missen en zullen hem voor altijd herinneren."
Vrijwel alle teams uit de Formule 1 reageerden via hun sociale media bedroefd op de dood van Ojjeh. Hij kwam in 1979 de Formule 1 binnen als sponsor van Williams. Enkele jaren later werd hij aandeelhouder van McLaren. Met beide teams vierde hij wereldtitels. "Ojjeh maakte bijna 40 jaar lang deel uit van het hart en de ziel van dit team", aldus Zak Brown, de baas van McLaren.
De minuut stilte in Bakoe was niet alleen bedoeld om Ojjeh te herdenken, maar ook Max Mosley, die als oud-voorzitter van de FIA jarenlang nauw betrokken was bij de Formule 1. De Brit overleed bijna twee weken geleden op 81-jarige leeftijd.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden