Formule 1 in Bakoe minuut stil voor overleden kopstuk McLaren
BAKOE (ANP) - Voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan hebben de Formule 1-coureurs in de pitsstraat een minuut stilte gehouden voor de overleden Mansour Ojjeh, die als aandeelhouder bijna 40 jaar verbonden was aan de renstal McLaren. De Franse zakenman, geboren in Saudi-Arabië, is 68 jaar geworden.
"Diep bedroefd door het overlijden van mijn vriend Mansour Ojjeh, één van de iconen van de Formule 1", schreef voorzitter Jean Todt van de internationale autosportfederatie FIA. "Hij heeft grote successen gevierd met Williams en McLaren. Hij was een unieke gentleman. We gaan hem enorm missen en zullen hem voor altijd herinneren."
Vrijwel alle teams uit de Formule 1 reageerden via hun sociale media bedroefd op de dood van Ojjeh. Hij kwam in 1979 de Formule 1 binnen als sponsor van Williams. Enkele jaren later werd hij aandeelhouder van McLaren. Met beide teams vierde hij wereldtitels. "Ojjeh maakte bijna 40 jaar lang deel uit van het hart en de ziel van dit team", aldus Zak Brown, de baas van McLaren.
De minuut stilte in Bakoe was niet alleen bedoeld om Ojjeh te herdenken, maar ook Max Mosley, die als oud-voorzitter van de FIA jarenlang nauw betrokken was bij de Formule 1. De Brit overleed bijna twee weken geleden op 81-jarige leeftijd.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
7 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
14 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
19 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
21 uur geleden