Formule 1 in Bakoe minuut stil voor overleden kopstuk McLaren
BAKOE (ANP) - Voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan hebben de Formule 1-coureurs in de pitsstraat een minuut stilte gehouden voor de overleden Mansour Ojjeh, die als aandeelhouder bijna 40 jaar verbonden was aan de renstal McLaren. De Franse zakenman, geboren in Saudi-Arabië, is 68 jaar geworden.
"Diep bedroefd door het overlijden van mijn vriend Mansour Ojjeh, één van de iconen van de Formule 1", schreef voorzitter Jean Todt van de internationale autosportfederatie FIA. "Hij heeft grote successen gevierd met Williams en McLaren. Hij was een unieke gentleman. We gaan hem enorm missen en zullen hem voor altijd herinneren."
Vrijwel alle teams uit de Formule 1 reageerden via hun sociale media bedroefd op de dood van Ojjeh. Hij kwam in 1979 de Formule 1 binnen als sponsor van Williams. Enkele jaren later werd hij aandeelhouder van McLaren. Met beide teams vierde hij wereldtitels. "Ojjeh maakte bijna 40 jaar lang deel uit van het hart en de ziel van dit team", aldus Zak Brown, de baas van McLaren.
De minuut stilte in Bakoe was niet alleen bedoeld om Ojjeh te herdenken, maar ook Max Mosley, die als oud-voorzitter van de FIA jarenlang nauw betrokken was bij de Formule 1. De Brit overleed bijna twee weken geleden op 81-jarige leeftijd.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
3 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
4 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
9 uur geleden