Formule 1 hoopt op een start in juli in Europa
LONDEN (ANP) - De Formule 1 werkt aan een start van het seizoen deze zomer in Europa, heeft Ross Brawn, de sportief directeur van de F1 bij Sky Sports gezegd. Hierbij gaat hij voorlopig uit van wedstrijden achter gesloten deuren. "Dat is niet geweldig, maar het nog altijd beter dan helemaal geen races."
"Ons plan is dat een start van het seizoen in Europa de voorkeur heeft en dat zou zelfs een evenement achter gesloten deuren kunnen zijn", zei hij. Het voordeel van starten in Europa is volgens hem dat het problemen met het reizen en verplaatsen van de teams voorkomt. "We kunnen een goed afgesloten omgeving creëren en we kunnen iedereen die binnenkomt van de teams testen. Niemand loopt risico en we houden een race zonder publiek."
Volgens Brawn zouden de races eraan bijdragen de sport levend te houden en daarnaast zou het de miljoenen fans thuis een enorme boost kunnen geven. Alle grands prix tot aan de Grote Prijs van Frankrijk die voor 28 juni op de kalender staat zijn inmiddels uitgesteld of afgelast. Brawn denkt echter dat een start in juli meer voor de hand ligt.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.
10 uur geleden