Formule 1 herdenkt koningin Elizabeth vooraf aan eerste training
MONZA (ANP) - De Formule 1 en autosportbond FIA houden vrijdag bij de Grote Prijs van Italië een minuut stilte ter nagedachtenis aan de overleden Britse koningin Elizabeth. Dat gebeurt om 13.50 uur, voorafgaand aan de eerste vrije training die om 14.00 uur begint, melden verschillende media.
Formule 1-baas Stefano Domenicali bood eerder al zijn condoleances aan de Britse koninklijke familie en aan de bevolking van het Verenigd Koninkrijk aan. "Meer dan zeven decennia heeft zij haar leven gewijd aan de publieke taak met waardigheid en toewijding en heeft ze zo veel mensen op de wereld geïnspireerd", liet hij weten. Elizabeth overleed donderdag op 96-jarige leeftijd.
"Namens de hele FIA-gemeenschap beiden wij onze welgemeende condoleances aan de koninklijke familie aan na het verdrietige nieuws van het overlijden van koningin Elizabeth", zei FIA-voorzitter Mohammed Ben Sulayem. "We herdenken haar ongelofelijke leven in publieke dienst."
Meer uit Sport
LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
49 minuten geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
1 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
3 uur geleden