
Formule 1 herdenkt koningin Elizabeth vooraf aan eerste training
MONZA (ANP) - De Formule 1 en autosportbond FIA houden vrijdag bij de Grote Prijs van Italië een minuut stilte ter nagedachtenis aan de overleden Britse koningin Elizabeth. Dat gebeurt om 13.50 uur, voorafgaand aan de eerste vrije training die om 14.00 uur begint, melden verschillende media.
Formule 1-baas Stefano Domenicali bood eerder al zijn condoleances aan de Britse koninklijke familie en aan de bevolking van het Verenigd Koninkrijk aan. "Meer dan zeven decennia heeft zij haar leven gewijd aan de publieke taak met waardigheid en toewijding en heeft ze zo veel mensen op de wereld geïnspireerd", liet hij weten. Elizabeth overleed donderdag op 96-jarige leeftijd.
"Namens de hele FIA-gemeenschap beiden wij onze welgemeende condoleances aan de koninklijke familie aan na het verdrietige nieuws van het overlijden van koningin Elizabeth", zei FIA-voorzitter Mohammed Ben Sulayem. "We herdenken haar ongelofelijke leven in publieke dienst."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.
11 uur geledenTOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.
12 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.
12 uur geledenPASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.
12 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse tennislegende Björn Borg (69) strijdt tegen een agressieve vorm van prostaatkanker. Borg zei in een interview met de BBC dat hij "elke dag zal vechten alsof het een finale op Wimbledon is". Borg onthulde zijn diagnose in zijn onlangs verschenen autobiografie 'Heartbeats: A Memoir'.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
14 uur geleden