Formule 1: Grote Prijs van China nog altijd op de kalender
PARIJS (ANP) - De Grote Prijs van China in de Formule 1 staat nog steeds op de kalender voor volgend seizoen. Een woordvoerder van de raceklasse ontkende de berichtgeving van de BBC dinsdag dat de race op het circuit van Shanghai geschrapt is door de aangescherpte maatregelen in het land tegen het coronavirus.
"We blijven de situatie rond het coronavirus in China nauwlettend in de gaten houden", aldus de woordvoerder van de Formule 1 tegenover het Franse persagentschap AFP. "De dialoog met de plaatselijke promotor en autoriteiten is nauw. China staat op de kalender van 2023. Tot we het tegendeel aankondigen, blijft dat zo."
De Britse omroep meldde dinsdag dat de race, die volgend seizoen gepland staat op 16 april, voor het vierde jaar op rij wordt overgeslagen. De Formule 1 zou geen teams naar Shanghai willen sturen, als daar het risico bestaat op verplichte isolatie bij een positieve test op corona. De twee grootste steden in China, Beijing en Guangzhou, kondigden maandag verdere beperkingen aan door de snel stijgende aantallen coronabesmettingen.
Shaila-Ann Rao
De autosportbond FIA meldde tevens dat er na een half jaar afscheid is genomen van interim-secretaris Shaila-Ann Rao. Het bestuurslid kwam in juni over van Mercedes, waar ze adviseur was van teambaas Toto Wolff. Rao was betrokken bij het onderzoek naar de budgetoverschrijding van Red Bull, een concurrent van Mercedes, wat voor de nodige controverse zorgde.
Volgens een statement van de FIA kwam Rao ter ondersteuning van de nieuwe voorzitter Mohammed Ben Sulayem in zijn overgangsperiode en is deze periode inmiddels afgelopen.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Radosław Piesiewicz, de voorzitter van het Pools Olympisch Comité (PKOl), is ontslagen op verdenking van corruptie. Dat maakte interim-voorzitter Marian Kmita, die voorlopig de voorzitterstaken overneemt, maandag bekend.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 is bereid om het nieuwe Madring-circuit in Madrid aan te passen, zodat er betere inhaalmogelijkheden komen. Ze reageert hiermee op de kritiek van de coureurs.
10 uur geledenBRØNDBY (ANP) - De Deense wielrenner Mattias Skjelmose (25) heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in de Canadese stad Montréal. Anthon Charmig is opgeroepen als zijn vervanger. Dat heeft de Deense wielerunie maandag bekendgemaakt.
12 uur geledenLYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de beste veertig tennissers van de wereld. De 30-jarige Nederlander bereikte afgelopen week de kwartfinales op de US Open en steeg daardoor dertig posities op de wereldranglijst, van de 70e naar de 40e.
17 uur geleden