Formule 1 gaat na 36 jaar weer los op circuit van Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De Formule 1 gaat vrijdag echt los op het circuit van Zandvoort met de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Nederland. Op de eerste van de drie racedagen zullen er 70.000 toeschouwers op de tribunes zitten. Vanwege de coronabeperkingen zijn dat er 30.000 minder dan aan wie kaarten waren verkocht. De eerste training begint om 11.30 uur.
Max Verstappen en de negentien andere Formule 1-coureurs zullen de training vooral gebruiken om het circuit in de duinen te leren kennen. Er is 36 jaar geleden voor het laatst geracet in de hoogste autosportklasse in Zandvoort. De baan is vernieuwd met onder meer twee kombochten: de Hugenholtzbocht en de Arie Luyendijkbocht hebben een hellingsgraad van 18 en 19 procent.
Alle coureurs, onder wie Verstappen, regerend wereldkampioen Lewis Hamilton en oud-wereldkampioenen Sebastian Vettel, Fernando Alonso en Kimi Räikkönen, waren donderdag al aanwezig op het circuit. De meesten verkenden eerst wandelend het 4,2 kilometer lange circuit en spraken daarna met de ruim aanwezige media.
Het grootste deel van de 70.000 bezoekers komt vrijdag met het openbaar vervoer Zandvoort binnen, want voor auto's is de kustplaats zo goed als afgesloten. Naar verwachting komt 40 procent met de fiets.
Meer uit Sport
HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
17 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geleden