Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule-1-directeur: Europese races genoeg voor een WK

Formule-1-directeur: Europese races genoeg voor een WK

BERLIJN (ANP/DPA) - De acht races voor het Formule 1-seizoen die tot dusverre gepland staan in Europa zijn voldoende om een nieuwe wereldkampioen te bepalen. Volgens de reglementen moeten er GP's zijn verreden op minstens drie continenten in een seizoen om te spreken van een wereldkampioenschap, maar die regel is volgens Ross Brawn, de directeur van de koningsklasse van de autosport, vanwege de coronacrisis voorlopig geschrapt.

"In theorie zorgen die acht Europese wedstrijden voor een wereldkampioenschap", zei Brawn tegen het vakblad Autosport. Volgens de regels moeten er voor een WK minimaal acht races worden verreden.

De Formule 1 heeft vorige week de voorlopige racekalender bekendgemaakt. Op 5 en 12 juli zullen er twee grands prix worden verreden op het circuit in Spielberg in Oostenrijk. Daarna volgt een race in Boedapest en twee races op Silverstone in Groot-Brittannië en races in Barcelona, Spa-Francorchamps en Monza. De Formule 1 wil nog uitkomen op een seizoen met 15 tot 18 races, maar het is vanwege de coronacrisis nog onbekend of er races buiten Europa kunnen worden verreden.

Meer uit Sport

Geblesseerde Zverev zegt af voor tennistoernooi Stuttgart

STUTTGART (ANP) - De Duitser Alexander Zverev heeft zich geblesseerd afgemeld voor het tennistoernooi van Stuttgart komende week. De olympisch kampioen zegt te veel last te hebben van de dijbeenblessure die hij deze week opliep tijdens Roland Garros. De huidige nummer 27 van de wereld speelde vrijdag nog wel in de halve finale tegen Casper Ruud, maar verloor die met ruime cijfers in drie sets.

49 minuten geleden
Italiaan Bagnaia start MotoGP in eigen land vanaf pole

MUGELLO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Francesco Bagnaia start de Grote Prijs in eigen land vanaf poleposition. De leider in het klassement van de MotoGP was in de kwalificatie op het circuit van Mugello een fractie sneller dan de Spaanse broers Marc en Alex Márquez.

1 uur geleden
Basketballers Denver Nuggets op één zege van eerste NBA-titel

MIAMI (ANP) - De basketballers van Denver Nuggets zijn één zege verwijderd van hun eerste titel ooit in de NBA. De club uit de Amerikaanse staat Colorado versloeg Miami Heat in Florida met 108-95, waardoor de voorsprong nu 3-1 is. De Nuggets kunnen het maandag in eigen stadion afmaken.

4 uur geleden
Favoriete Swiatek in finale Roland Garros tegen Muchova

PARIJS (ANP) - Tennisster Iga Swiatek staat zaterdag voor de vierde keer in de finale van een grandslamtoernooi. De als eerste geplaatste Poolse neemt het op Roland Garros op tegen de Tsjechische Karolina Muchova. Het duel begint niet voor 15.00 uur.

8 uur geleden
Atlete Kipyegon verbetert ook wereldrecord op 5000 meter

PARIJS (ANP) - Atlete Faith Kipyegon (29) heeft een week na haar wereldrecord op de 1500 meter ook het wereldrecord op de 5000 meter verbeterd. De Keniaanse kwam bij wedstrijden in de Diamond League in Parijs tot 14.05,20.

14 uur geleden
Noorse tennisser Ruud opnieuw naar finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Casper Ruud heeft voor het tweede opeenvolgende jaar de finale van het tennistoernooi van Roland Garros bereikt. De 24-jarige Noorse nummer 4 van de wereld versloeg de Duitser Alexander Zverev, die in de laatste set zelfs werd weggespeeld. Ruud won met overtuigende cijfers in drie sets: 6-3 6-4 6-0.

15 uur geleden
Pijnlijke nederlaag hockeyers in Pro League tegen Australië

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben hun overwinning van woensdag in de Pro League op India (4-1) geen goed vervolg kunnen geven. Het team van bondscoach Jeroen Delmee ging in Eindhoven hard onderuit tegen Australië: 2-7.

15 uur geleden