Formule 1 denkt aan twee raceweekends aaneen op zelfde circuit
LONDEN (ANP) - De Formule 1 werkt toe naar een kalender met twee raceweekeinden achter elkaar op hetzelfde circuit. "Dat scenario wordt steeds attractiever", zegt Ross Brawn, de sportdirecteur van de koningsklasse in de autosport.
De Formule 1 kondigde begin van de week aan dat het in juli alsnog wil beginnen aan het seizoen met de Grote Prijs van Oostenrijk. Na een aantal races in Europa in de maanden juli en augustus zou het circus zich dan verplaatsen naar Azië in september. De precieze kalender is nog niet vrijgegeven.
Brawn liet doorschemeren dat de Formule 1 in coronatijd moet werken aan een eigen ecosysteem. "Een van de grootste logistieke uitdagingen is iedereen te testen en gezond verklaard te krijgen om op het circuit te komen. Als we dat doen, dan is het slim om iedereen in die omgeving te houden voor twee races. Zo creëren we ons eigen biosfeer", aldus Brawn.
In die gedachte begint de Formule 1 met twee raceweekeinden achter elkaar in Oostenrijk (Red Bull Ring), dan volgen twee raceweekends in Groot-Brittannië (Silverstone). Die races zullen wel allemaal zonder publiek plaatshebben.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
16 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
19 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
20 uur geleden