Formule 1 denkt aan twee raceweekends aaneen op zelfde circuit
LONDEN (ANP) - De Formule 1 werkt toe naar een kalender met twee raceweekeinden achter elkaar op hetzelfde circuit. "Dat scenario wordt steeds attractiever", zegt Ross Brawn, de sportdirecteur van de koningsklasse in de autosport.
De Formule 1 kondigde begin van de week aan dat het in juli alsnog wil beginnen aan het seizoen met de Grote Prijs van Oostenrijk. Na een aantal races in Europa in de maanden juli en augustus zou het circus zich dan verplaatsen naar Azië in september. De precieze kalender is nog niet vrijgegeven.
Brawn liet doorschemeren dat de Formule 1 in coronatijd moet werken aan een eigen ecosysteem. "Een van de grootste logistieke uitdagingen is iedereen te testen en gezond verklaard te krijgen om op het circuit te komen. Als we dat doen, dan is het slim om iedereen in die omgeving te houden voor twee races. Zo creëren we ons eigen biosfeer", aldus Brawn.
In die gedachte begint de Formule 1 met twee raceweekeinden achter elkaar in Oostenrijk (Red Bull Ring), dan volgen twee raceweekends in Groot-Brittannië (Silverstone). Die races zullen wel allemaal zonder publiek plaatshebben.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
11 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
18 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
23 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
1 dag geleden