Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-debutant Mazepin wil zich op de baan bewijzen

Formule 1-debutant Mazepin wil zich op de baan bewijzen

KANNAPOLIS (ANP/RTR) - De Russische coureur Nikita Mazepin weet dat hij zich als nieuwkomer in de Formule 1 extra moet bewijzen. De 22-jarige Rus gaat rijden voor Haas, de Amerikaanse renstal die donderdag met Uralkali een bedrijf als hoofdsponsor presenteerde waarvan Mazepins vader één van de eigenaren is. Het maakt Mazepin niet uit dat hij vooral wordt gezien als de coureur die de Formule 1 heeft gehaald dankzij het geld van zijn vader.

"Ik ben trots op mijn vader en trots op mijn familie. Het is een uitdaging om mezelf te bewijzen in de Formule 1 en dat ga ik doen ook", zei Mazepin bij de presentatie van de nieuwe Haas-auto, die de kleuren van de Russische vlag draagt.

De Rus wordt gezien als een 'bad boy'. Zo was hij al regelmatig betrokken bij incidenten op de baan en sloeg hij enkele jaren geleden een andere coureur in het gezicht. Het leverde hem zelfs een schorsing op. Eind vorig jaar, vlak nadat hij door Haas was gepresenteerd als coureur voor 2021, kwam Mazepin weer in opspraak toen op sociale media een filmpje opdook waarin te zien was hoe hij in een auto een vrouw betastte. Zowel Haas, de Formule 1 als de internationale autosportfederatie FIA bemoeiden zich met die zaak.

"Ik heb een grote fout gemaakt, ik ben daar niet trots op", zei Mazepin donderdag. "Ik heb daar mijn verantwoordelijkheid voor genomen. Ik heb ervan geleerd en kijk uit naar een mooi jaar." Mazepin, die excuses maakte voor het filmpje, benadrukte dat hij de video niet zelf online had gezet. Hij beloofde dat problemen op de baan zullen uitblijven. "Ik heb uitgebreid de tijd genomen om de regels te bestuderen. Ik weet waar de grens ligt."

Meer uit Sport

Sinner na uitschakeling op Roland Garros: liep tegen een muur aan

PARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.

53 minuten geleden
Fransman Magnier sprint naar derde etappezege in Giro d'Italia

PIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.

1 uur geleden
Wereldkampioen Márquez lijkt op weg naar rentree bij GP Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.

1 uur geleden
Sinner strandt met fysiek ongemak in tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.

3 uur geleden
De Jong speelt vrijdag derde partij op baan 14 op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.

4 uur geleden
Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

1 dag geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

1 dag geleden