Formule 1-debutant Mazepin wil zich op de baan bewijzen
KANNAPOLIS (ANP/RTR) - De Russische coureur Nikita Mazepin weet dat hij zich als nieuwkomer in de Formule 1 extra moet bewijzen. De 22-jarige Rus gaat rijden voor Haas, de Amerikaanse renstal die donderdag met Uralkali een bedrijf als hoofdsponsor presenteerde waarvan Mazepins vader één van de eigenaren is. Het maakt Mazepin niet uit dat hij vooral wordt gezien als de coureur die de Formule 1 heeft gehaald dankzij het geld van zijn vader.
"Ik ben trots op mijn vader en trots op mijn familie. Het is een uitdaging om mezelf te bewijzen in de Formule 1 en dat ga ik doen ook", zei Mazepin bij de presentatie van de nieuwe Haas-auto, die de kleuren van de Russische vlag draagt.
De Rus wordt gezien als een 'bad boy'. Zo was hij al regelmatig betrokken bij incidenten op de baan en sloeg hij enkele jaren geleden een andere coureur in het gezicht. Het leverde hem zelfs een schorsing op. Eind vorig jaar, vlak nadat hij door Haas was gepresenteerd als coureur voor 2021, kwam Mazepin weer in opspraak toen op sociale media een filmpje opdook waarin te zien was hoe hij in een auto een vrouw betastte. Zowel Haas, de Formule 1 als de internationale autosportfederatie FIA bemoeiden zich met die zaak.
"Ik heb een grote fout gemaakt, ik ben daar niet trots op", zei Mazepin donderdag. "Ik heb daar mijn verantwoordelijkheid voor genomen. Ik heb ervan geleerd en kijk uit naar een mooi jaar." Mazepin, die excuses maakte voor het filmpje, benadrukte dat hij de video niet zelf online had gezet. Hij beloofde dat problemen op de baan zullen uitblijven. "Ik heb uitgebreid de tijd genomen om de regels te bestuderen. Ik weet waar de grens ligt."
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend op het circuit van Austin in Texas in de winning mood te blijven. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in aanloop naar de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners zijn zevende geworden in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg kwamen uit op een score van 241,294 punten.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Hockeyster Pien Sanders neemt afscheid van het Nederlands team. Dat heeft de 28-jarige speelster van Den Bosch dinsdag bekendgemaakt via sociale media. "Het is mooi geweest zo. Tien mega mooie jaren heb ik mogen meemaken in het allermooiste shirt dat er is", schrijft Sanders.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Botic van de Zandschulp is al in de eerste ronde van het tennistoernooi van Brussel gestrand. De als zevende geplaatste Nederlander ging met 1-6 4-6 hard onderuit tegen de Franse qualifier Clément Chidekh. Het was pas de eerste zege van de mondiale nummer 152 op de ATP Tour.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Brussel. De 30-jarige Nederlander won met 7-6 (3) 6-7 (5) 7-5 van de jonge Duitser Max Schönhaus, de nummer 302 van de wereld. Hij treft nu de Argentijn Mariano Navone.
1 dag geledenNINGBO (ANP) - De Poolse tennisster Iga Świątek heeft zich teruggetrokken uit het Ningbo Open in China en heeft daarmee haar laatste kans verspeeld om zich te plaatsen voor de WTA Finals.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.
1 dag geleden