Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-debutant Mazepin wil zich op de baan bewijzen

Formule 1-debutant Mazepin wil zich op de baan bewijzen

KANNAPOLIS (ANP/RTR) - De Russische coureur Nikita Mazepin weet dat hij zich als nieuwkomer in de Formule 1 extra moet bewijzen. De 22-jarige Rus gaat rijden voor Haas, de Amerikaanse renstal die donderdag met Uralkali een bedrijf als hoofdsponsor presenteerde waarvan Mazepins vader één van de eigenaren is. Het maakt Mazepin niet uit dat hij vooral wordt gezien als de coureur die de Formule 1 heeft gehaald dankzij het geld van zijn vader.

"Ik ben trots op mijn vader en trots op mijn familie. Het is een uitdaging om mezelf te bewijzen in de Formule 1 en dat ga ik doen ook", zei Mazepin bij de presentatie van de nieuwe Haas-auto, die de kleuren van de Russische vlag draagt.

De Rus wordt gezien als een 'bad boy'. Zo was hij al regelmatig betrokken bij incidenten op de baan en sloeg hij enkele jaren geleden een andere coureur in het gezicht. Het leverde hem zelfs een schorsing op. Eind vorig jaar, vlak nadat hij door Haas was gepresenteerd als coureur voor 2021, kwam Mazepin weer in opspraak toen op sociale media een filmpje opdook waarin te zien was hoe hij in een auto een vrouw betastte. Zowel Haas, de Formule 1 als de internationale autosportfederatie FIA bemoeiden zich met die zaak.

"Ik heb een grote fout gemaakt, ik ben daar niet trots op", zei Mazepin donderdag. "Ik heb daar mijn verantwoordelijkheid voor genomen. Ik heb ervan geleerd en kijk uit naar een mooi jaar." Mazepin, die excuses maakte voor het filmpje, benadrukte dat hij de video niet zelf online had gezet. Hij beloofde dat problemen op de baan zullen uitblijven. "Ik heb uitgebreid de tijd genomen om de regels te bestuderen. Ik weet waar de grens ligt."

Meer uit Sport

Strijd om WK wielrennen in 2032 gaat tussen Nederland en India

LEEK (ANP) - Groningen en Drenthe strijden alleen nog met India om de organisatie van de WK wielrennen in 2032. Dat heeft voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI bekendgemaakt tijdens een interview. Eigenaar Thijs Rondhuis van wielerorganisatie Courage Event, een van de organisaties achter het Nederlandse WK-bid, is blij met het wegvallen van concurrenten, maar ziet India als "een van de zwaarste tegenkandidaten".

36 minuten geleden
Wielrenner Del Toro verlengt bij UAE Emirates na sterke Tour

ABU DHABI (ANP) - De Mexicaan Isaac del Toro heeft na zijn sterke Tour de France zijn contract bij UAE Team Emirates verlengd. De 22-jarige wielrenner ligt daardoor de komende vijf jaar nog vast bij de ploeg met daarin ook onder anderen vijfvoudig Tourwinnaar en regerend wereldkampioen Tadej Pogačar. Del Toro werd zelf derde bij zijn debuut in de Ronde van Frankrijk en won de witte jongerentrui.

3 uur geleden
Van de Zandschulp wint in Montreal verrassend van Medvedev

MONTREAL (ANP/AFP) - Tenniser Botic van de Zandschulp heeft in de nacht van woensdag op donderdag op het masterstoernooi van Montreal verrassend gewonnen van de als vierde geplaatste Daniil Medvedev. Van de Zandschulp versloeg de kampioen van 2021 in twee sets: 6-3 7-6 (5).

10 uur geleden
Tennisser Griekspoor stunt in Montreal met zege op Zverev

MONTREAL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de derde ronde bereikt van het masterstoernooi van Montreal. De 30-jarige Haarlemmer zorgde voor een grote verrassing door in drie sets te winnen van de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 6-2 6-4.

11 uur geleden
Ferrand-Prévot gelooft niet meer in tweede Tourzege op rij

BELLEVILLE-EN-BAUJOLAIS (ANP/AFP) - Pauline Ferrand-Prévot heeft de hoop op een tweede overwinning op rij in de Tour de France Femmes opgegeven. De titelverdedigster van Visma - Lease a Bike kwam in de heuvelachtige vijfde etappe op tweeënhalve minuut van winnares Demi Vollering binnen en noemde haar achterstand in het algemeen klassement op geletruidraagster Marlen Reusser en Vollering "onherstelbaar".

18 uur geleden
Vollering gelooft na winst vijfde etappe in eindzege Tour

BELLEVILLE-EN-BEAUJOLAIS (ANP) - Demi Vollering gelooft nog in de eindzege van de Tour de France Femmes. "Het zal een hard gevecht worden, maar ik ga er alles aan doen om te winnen", zei Vollering in het flashinterview. De 29-jarige renster won woensdag de vijfde etappe in de Tour de France Femmes en staat 12 seconden achter de Zwitserse geletruidraagster Marlen Reusser.

19 uur geleden
Vollering wint vijfde etappe in Tour de France Femmes

BELLEVILLE-EN-BEAUJOLAIS (ANP) - Demi Vollering heeft woensdag de vijfde etappe in de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige renster van FDJ United-Suez was in Belleville-en-Beaujolais de snelste in de sprint van drie. De gele trui blijft in het bezit van de Zwitserse Marlen Reusser. Vollering staat tweede in het algemeen klassement op 12 seconden achterstand.

19 uur geleden