Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-coureurs prijzen 'rodelbaan' Zandvoort

Formule 1-coureurs prijzen 'rodelbaan' Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De Italiaanse circuitontwerper Jarno Zaffelli kan tevreden achterover leunen. De Formule 1-coureurs zijn lovend over de verbouwingen die hij heeft bedacht voor het circuit van Zandvoort. Met name de schuine helling in kombocht 3 (Hugenholtz) vonden de meeste coureurs een spectaculaire ervaring tijdens hun eerste kennismaking met het circuit in de duinen. "Uniek, het is alsof je in een rodelbaan glijdt", oordeelde de Franse rijder Pierre Gasly van AlphaTauri.

Het circuit in Zandvoort schakelde Zaffelli in zodra bekend werd dat de Formule 1 weer zou terugkeren op Nederlandse bodem. De Italiaan liet zich inspireren door de 'ovals' in de Verenigde Staten en ontwierp speciaal voor Zandvoort twee komvormige bochten, met een hellingsgraad van respectievelijk 18 en 19 procent.

"Die kombochten zijn ongelooflijk om in een Formule 1-wagen te rijden", vond de Monegask Charles Leclerc, die in de tweede vrije training de snelste was in zijn Ferrari. "Ik had geweldige grip en het loont echt op deze baan om risico te nemen."

Sebastian Vettel was ook uitgesproken. "We hebben meer circuits nodig met dit soort bochten. Het is een zeer opwindend rondje geworden", meende de viervoudig wereldkampioen, die ondanks een kapotte motor in de eerste training toch de tweede sessie kon rijden in zijn opgekalefaterde Aston Martin.

George Russell van Williams noemde het racen een bijzondere ervaring. "Dit gaat absoluut een favoriet bij de coureurs worden. Het is heel glooiend en die kombochten zijn fantastisch. Het circuit is snel, vloeiend en je kunt je hier geen foutje veroorloven. Meer kunnen we niet wensen van een circuit."

Meer uit Sport

Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

4 minuten geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

1 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

2 uur geleden
Skupski en Harrison winnen dubbelspel op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.

3 uur geleden
Trump kondigt IndyCar-race in centrum van Washington aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Verstappen rijdt 118 ronden op circuit Barcelona in nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.

15 uur geleden
Skiester Vonn houdt na val hoop op deelname aan Olympische Spelen

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.

18 uur geleden