Formule 1-coureurs prijzen 'rodelbaan' Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De Italiaanse circuitontwerper Jarno Zaffelli kan tevreden achterover leunen. De Formule 1-coureurs zijn lovend over de verbouwingen die hij heeft bedacht voor het circuit van Zandvoort. Met name de schuine helling in kombocht 3 (Hugenholtz) vonden de meeste coureurs een spectaculaire ervaring tijdens hun eerste kennismaking met het circuit in de duinen. "Uniek, het is alsof je in een rodelbaan glijdt", oordeelde de Franse rijder Pierre Gasly van AlphaTauri.
Het circuit in Zandvoort schakelde Zaffelli in zodra bekend werd dat de Formule 1 weer zou terugkeren op Nederlandse bodem. De Italiaan liet zich inspireren door de 'ovals' in de Verenigde Staten en ontwierp speciaal voor Zandvoort twee komvormige bochten, met een hellingsgraad van respectievelijk 18 en 19 procent.
"Die kombochten zijn ongelooflijk om in een Formule 1-wagen te rijden", vond de Monegask Charles Leclerc, die in de tweede vrije training de snelste was in zijn Ferrari. "Ik had geweldige grip en het loont echt op deze baan om risico te nemen."
Sebastian Vettel was ook uitgesproken. "We hebben meer circuits nodig met dit soort bochten. Het is een zeer opwindend rondje geworden", meende de viervoudig wereldkampioen, die ondanks een kapotte motor in de eerste training toch de tweede sessie kon rijden in zijn opgekalefaterde Aston Martin.
George Russell van Williams noemde het racen een bijzondere ervaring. "Dit gaat absoluut een favoriet bij de coureurs worden. Het is heel glooiend en die kombochten zijn fantastisch. Het circuit is snel, vloeiend en je kunt je hier geen foutje veroorloven. Meer kunnen we niet wensen van een circuit."
Meer uit Sport
MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
57 minuten geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
8 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
11 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
11 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
11 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
15 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.
18 uur geleden