Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-coureurs prijzen 'rodelbaan' Zandvoort

Formule 1-coureurs prijzen 'rodelbaan' Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De Italiaanse circuitontwerper Jarno Zaffelli kan tevreden achterover leunen. De Formule 1-coureurs zijn lovend over de verbouwingen die hij heeft bedacht voor het circuit van Zandvoort. Met name de schuine helling in kombocht 3 (Hugenholtz) vonden de meeste coureurs een spectaculaire ervaring tijdens hun eerste kennismaking met het circuit in de duinen. "Uniek, het is alsof je in een rodelbaan glijdt", oordeelde de Franse rijder Pierre Gasly van AlphaTauri.

Het circuit in Zandvoort schakelde Zaffelli in zodra bekend werd dat de Formule 1 weer zou terugkeren op Nederlandse bodem. De Italiaan liet zich inspireren door de 'ovals' in de Verenigde Staten en ontwierp speciaal voor Zandvoort twee komvormige bochten, met een hellingsgraad van respectievelijk 18 en 19 procent.

"Die kombochten zijn ongelooflijk om in een Formule 1-wagen te rijden", vond de Monegask Charles Leclerc, die in de tweede vrije training de snelste was in zijn Ferrari. "Ik had geweldige grip en het loont echt op deze baan om risico te nemen."

Sebastian Vettel was ook uitgesproken. "We hebben meer circuits nodig met dit soort bochten. Het is een zeer opwindend rondje geworden", meende de viervoudig wereldkampioen, die ondanks een kapotte motor in de eerste training toch de tweede sessie kon rijden in zijn opgekalefaterde Aston Martin.

George Russell van Williams noemde het racen een bijzondere ervaring. "Dit gaat absoluut een favoriet bij de coureurs worden. Het is heel glooiend en die kombochten zijn fantastisch. Het circuit is snel, vloeiend en je kunt je hier geen foutje veroorloven. Meer kunnen we niet wensen van een circuit."

Meer uit Sport

Fitte Sinner verliest slechts vier games in eerste ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.

21 minuten geleden
Vitesse in hoger beroep tegen intrekken proflicentie

ARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.

1 uur geleden
Volleybalsters als groepswinnaar naar achtste finales van WK

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).

3 uur geleden
Brit Turner blijft Philipsen voor in vierde etappe Vuelta

VOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.

4 uur geleden
Formule 1-team Cadillac rijdt vanaf 2026 met Bottas en Pérez

LONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.

7 uur geleden
Venus Williams verliest direct bij rentree op haar 25e US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.

12 uur geleden
Alcaraz begint met overtuigende zege en nieuw kapsel aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.

12 uur geleden