Formule 1-coureurs loven Verstappen na 'episch' seizoen
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft volop felicitaties en complimenten gekregen van de andere coureurs uit de Formule 1. De Nederlander pakte in de slotrace van het seizoen in Abu Dhabi op sensationele wijze de wereldtitel. "Het was een epische race en een episch kampioenschap", zei tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso. "We hadden twee rivalen die met evenveel punten de laatste race in gingen en in de laatste ronde nog wiel tegen wiel aan het vechten waren. Dat is ongelooflijk."
De 40-jarige Spanjaard, die dit jaar bij Alpine terugkeerde in de Formule 1 en met 81 punten op de tiende plaats in het WK eindigde, complimenteerde Verstappen. "Het was een kwestie van tijd tot hij wereldkampioen zou worden. Hoewel hij in deze race wat geluk had, is hij in mijn ogen de verdiende kampioen."
Verstappen bezorgde Red Bull de vijfde wereldtitel, nadat Sebastian Vettel tussen 2010 en 2013 vier keer op rij het WK had gewonnen. "Ik ben blij voor Max", zei de 34-jarige Duitser, die nu voor Aston Martin rijdt. "Lewis en Max verdienden het beiden om kampioen te worden. Het kwam neer op de laatste ronde en het had beide kanten op kunnen gaan. Voor Lewis is dit heel jammer, hij had een geweldig einde van het seizoen."
Twee oud-teamgenoten van Verstappen, Carlos Sainz en Pierre Gasly, keken enigszins jaloers naar de prestatie van de Nederlander. "Het maakt me een tikkeltje melancholisch", zei de Spaanse Ferrari-coureur, die in 2015 samen met Verstappen bij Toro Rosso (nu AlphaTauri) debuteerde in de Formule 1. "We reden samen ons eerste jaar in de Formule 1 en nu is hij wereldkampioen. Ik kijk op een goede manier tegen hem op. Ik weet nu dat het mogelijk is om je dromen waar te maken." Sainz eindigde in Abu Dhabi als derde, achter Verstappen en Hamilton.
De Fransman Gasly, die in 2018 en 2019 bij Red Bull teamgenoot was van de Nederlander, zei heel blij te zijn voor Verstappen. "We groeiden samen op in de racewereld. We wisten dat hij op een dag wereldkampioen zou worden en nu is het hem gelukt. Hij heeft het verdiend", aldus de 25-jarige coureur van AlphaTauri, het 'zusterteam' van Red Bull. Gasly eindigde met 110 punten als negende in het WK.
Verstappen kreeg ook complimenten van Ferrari-coureur Charles Leclerc. "Het was tot de laatste ronde een krankzinnig WK. Geweldig voor de Formule 1, iets beters was niet mogelijk voor deze sport. Felicitaties aan Max, hij was ongelooflijk", aldus de 24-jarige Monegask.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
3 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
12 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
13 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
14 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
17 uur geleden