Formule 1-coureur Zhou ongedeerd na horrorcrash op Silverstone
SILVERSTONE (ANP) - De Chinese Formule 1-coureur Zhou Guanyu heeft wonderlijk genoeg geen letsel overgehouden aan zijn zware crash in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 23-jarige coureur is er over een week gewoon weer bij in de Grote Prijs van Oostenrijk, meldde hij op de website van Formule 1-renstal Alfa Romeo. "De halo heeft mij gered", zei Zhou over de beschermbeugel die sinds enkele jaren verplicht is gemonteerd op de cockpit van de auto's.
Zhou maakte een enorme klapper vlak na de start. De Brit George Russell raakte de controle kwijt over zijn Mercedes en ramde vol de zijkant van de auto van Zhou, die ondersteboven werd geduwd en op hoge snelheid door de grindbak vloog en zelfs over de bandenstapel tegen de hekken knalde. Het duurde even voordat de hulpdiensten de Chinees konden bevrijden uit het wrak, dat tussen een stapel banden en het hekwerk lag ingeklemd. Hij werd per brancard afgevoerd naar de medische post op het circuit, waar al vrij snel de geruststellende mededeling naar buiten kwam dat Zhou bij bewustzijn was, kon praten en geen breuken had opgelopen. Even later volgde het bericht dat hij ongedeerd uit de crash was gekomen.
"Het was een zware crash en ik ben heel blij dat ik niets mankeer", zei Zhou. "De marshals en het medisch team op circuit waren fantastisch, maar de halo heeft mij vandaag gered. Het bewijst dat het zin heeft de veiligheid van onze auto's te blijven verbeteren. Ik ben fit en kijk ernaar uit volgende week in Oostenrijk te racen."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
3 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
5 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
5 uur geleden