Formule 1-coureur Zhou ongedeerd na horrorcrash op Silverstone
SILVERSTONE (ANP) - De Chinese Formule 1-coureur Zhou Guanyu heeft wonderlijk genoeg geen letsel overgehouden aan zijn zware crash in de Grote Prijs van Groot-Brittanniƫ. De 23-jarige coureur is er over een week gewoon weer bij in de Grote Prijs van Oostenrijk, meldde hij op de website van Formule 1-renstal Alfa Romeo. "De halo heeft mij gered", zei Zhou over de beschermbeugel die sinds enkele jaren verplicht is gemonteerd op de cockpit van de auto's.
Zhou maakte een enorme klapper vlak na de start. De Brit George Russell raakte de controle kwijt over zijn Mercedes en ramde vol de zijkant van de auto van Zhou, die ondersteboven werd geduwd en op hoge snelheid door de grindbak vloog en zelfs over de bandenstapel tegen de hekken knalde. Het duurde even voordat de hulpdiensten de Chinees konden bevrijden uit het wrak, dat tussen een stapel banden en het hekwerk lag ingeklemd. Hij werd per brancard afgevoerd naar de medische post op het circuit, waar al vrij snel de geruststellende mededeling naar buiten kwam dat Zhou bij bewustzijn was, kon praten en geen breuken had opgelopen. Even later volgde het bericht dat hij ongedeerd uit de crash was gekomen.
"Het was een zware crash en ik ben heel blij dat ik niets mankeer", zei Zhou. "De marshals en het medisch team op circuit waren fantastisch, maar de halo heeft mij vandaag gered. Het bewijst dat het zin heeft de veiligheid van onze auto's te blijven verbeteren. Ik ben fit en kijk ernaar uit volgende week in Oostenrijk te racen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
3 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.
3 uur geleden