Formule 1-coureur Vettel boycot race in Rusland
BARCELONA (ANP) - Viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel vindt dat de Formule 1 dit seizoen Rusland moet mijden. Op 25 september staat in Sotsji de Grote Prijs van Rusland op het programma, de zeventiende race van het seizoen.
"De Formule 1 zou daar niet moeten rijden", zei Vettel donderdag tegen diverse media op het circuit van Barcelona, waar deze week drie testdagen zijn. "We zien wel wat er gebeurt, maar ik heb in ieder geval al mijn beslissing genomen. Ik ga niet. Het zou verkeerd zijn om daar te racen."
De 34-jarige Duitser las donderdagochtend over de militaire aanval van Rusland op buurland Oekraïne. "Ik was geschokt en verdrietig. Onschuldige mensen worden om stomme redenen gedood." Vettel veroverde in 2010, 2011, 2012 en 2013 de wereldtitel in de koningsklasse in een Red Bull-auto. Hij begint nu aan zijn tweede seizoen bij Aston Martin in de Formule 1.
Verstappen
Regerend wereldkampioen Max Verstappen kreeg in Barcelona ook vragen over de race in Rusland. "Als een land in oorlog is, is het niet goed om daar te gaan racen", antwoordde de Nederlandse coureur van Red Bull.
De organisatie van de Formule 1 meldde de situatie met Oekraïne en Rusland "scherp in de gaten te houden" en voorlopig verder niet te willen reageren.
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - De startprocedure bij de Grote Prijs van Bahrein is afgebroken, omdat tal van coureurs problemen hadden met hun Formule 1-auto tijdens de opwarmronden. Het leek erop alsof software in de half-elektrische auto's niet functioneerde in de regen. Onder anderen Max Verstappen en Lewis Hamilton ervoeren problemen bij het intrappen van het gaspedaal.
12 minuten geledenBEIJING (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is al vroeg uitgeschakeld in het China Open, een masterstoernooi bij de vrouwen. De nummer 2 van de wereld ging in Beijing in de derde ronde onderuit tegen de Tsjechische Nikola Bartůňková. De nummer 34 van de wereld won in twee sets: 6-4 6-3.
1 uur geledenSEPANG (ANP) - De Grote Prijs van Bahrein in Maleisië start veel later dan de geplande aanvangstijd van 09.00 uur. Er is lang oponthoud door zware regenval op het circuit van Sepang, met ook donder en bliksem erbij.
1 uur geledenMOTEGI (ANP) - Marc Márquez heeft de titelstrijd in de MotoGP bijzonder spannend gemaakt met zijn zesde zege van het seizoen. De Spaanse motorracer, regerend wereldkampioen, won de GP van Japan en verkleinde het verschil met kampioenschapsleider Jorge Martín tot 2 punten. Het seizoen telt nog zes ronden.
2 uur geledenCARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.
13 uur geledenHAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.
14 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.
16 uur geleden