Formule 1-coureur Vettel boycot race in Rusland
BARCELONA (ANP) - Viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel vindt dat de Formule 1 dit seizoen Rusland moet mijden. Op 25 september staat in Sotsji de Grote Prijs van Rusland op het programma, de zeventiende race van het seizoen.
"De Formule 1 zou daar niet moeten rijden", zei Vettel donderdag tegen diverse media op het circuit van Barcelona, waar deze week drie testdagen zijn. "We zien wel wat er gebeurt, maar ik heb in ieder geval al mijn beslissing genomen. Ik ga niet. Het zou verkeerd zijn om daar te racen."
De 34-jarige Duitser las donderdagochtend over de militaire aanval van Rusland op buurland Oekraïne. "Ik was geschokt en verdrietig. Onschuldige mensen worden om stomme redenen gedood." Vettel veroverde in 2010, 2011, 2012 en 2013 de wereldtitel in de koningsklasse in een Red Bull-auto. Hij begint nu aan zijn tweede seizoen bij Aston Martin in de Formule 1.
Verstappen
Regerend wereldkampioen Max Verstappen kreeg in Barcelona ook vragen over de race in Rusland. "Als een land in oorlog is, is het niet goed om daar te gaan racen", antwoordde de Nederlandse coureur van Red Bull.
De organisatie van de Formule 1 meldde de situatie met Oekraïne en Rusland "scherp in de gaten te houden" en voorlopig verder niet te willen reageren.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap in eigen land begonnen met een zege op Chili. Het team van bondscoach Raoul Ehren won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0.
25 minuten geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de EK in Zagreb nipt naast de medailles gegrepen in de toestelfinale op het onderdeel brug. De Volendamse kwam na een gedegen oefening tot 14,200 punten en werd daarmee vierde.
58 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel en Sofie Dokter doen volop mee om de medailles na zes onderdelen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Pauline Hondema heeft de finale bereikt van het verspringen op de EK atletiek in Birmingham. De 26-jarige atlete uit Assendelft eindigde in de kwalificatie als zevende met een afstand van 6,75 meter, goed voor deelname aan de finale op zondag.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben zich op de EK atletiek in Birmingham met overtuiging geplaatst voor de finale. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa snelden in hun serie naar de tweede plaats in een tijd van 38,82 seconden. Groot-Brittannië was sneller: 38,29. De eerste drie in de heat plaatsten zich voor de finale op zaterdagavond.
3 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Drie Nederlandse zwemmers hebben zich zaterdagochtend op de EK zwemmen in Parijs geplaatst voor halve finales die zaterdagavond plaatsvinden.
5 uur geledenPAREDES (ANP) - De Ronde van Portugal gaat een dag na het incident dat aan de Britse wielrenner Finlay Tarling (19) het leven kostte verder. Dat heeft de organisatie van de wedstrijd zaterdag bekendgemaakt. Tarling overleed vrijdag na een frontale aanrijding met een voertuig dat niet verbonden was aan de wedstrijd. Hij was de jongere broer van wielrenner Joshua Tarling.
6 uur geleden