Formule 1-coureur Sainz voor straf naar achteren in Brazilië
SÃO PAULO (ANP) - De Spaanse coureur Carlos Sainz moet voor straf vijf plaatsen naar achteren op de startopstelling voor de Grote Prijs van Brazilië, de voorlaatste race van het seizoen in de Formule 1. Sainz, die voor Ferrari rijdt, heeft op het Interlagos-circuit in São Paulo weer een nieuwe motor gekregen. Dat is al zijn zesde van dit jaar.
Als de coureurs het maximaal toegestane aantal van drie motoren overschrijden, krijgen ze een gridstraf.
In Brazilië vindt zaterdag de derde en laatste sprintrace van dit seizoen plaats. De uitslag daarvan bepaalt de startvolgorde voor de hoofdrace van zondag. Wereldkampioen Max Verstappen en de andere coureurs hebben vrijdag na de eerste vrije training al de kwalificatie voor de sprintrace op het programma staan.
Sainz staat in het WK-klassement op de zesde plaats met 212 punten. De Ferrari-coureur beleeft een teleurstellend seizoen met al heel wat uitvalbeurten.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
16 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
16 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
19 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
1 dag geleden