Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-coureur Pérez heeft corona en mist Britse GP

Formule 1-coureur Pérez heeft corona en mist Britse GP

SILVERSTONE (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez heeft positief getest op het coronavirus en mist de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 30-jarige coureur van de renstal Racing Point legde in eerste instantie een test af die geen duidelijk resultaat opleverde. Uit de tweede test bleek dat Pérez de ziekte Covid-19 heeft, meldde de internationale autosportfederatie FIA. Hij is de eerste coureur uit de Formule 1 bij wie het coronavirus is aangetroffen.

De Mexicaan was na de eerste test uit voorzorg al in isolatie gezet. Het is nog onduidelijk wie hem dit weekeinde vervangt bij Racing Point. De renstal wil met twee auto's meedoen op Silverstone. De Belg Stoffel Vandoorne en Esteban Gutiérrez, landgenoot van Pérez, zijn de reservecoureurs van Racing Point. Beiden hebben enkele jaren in de Formule 1 gereden.

Pérez staat in de WK-stand na drie races op de zesde plaats met 22 punten. Volgens een woordvoerder van het team is de Mexicaan in Europa gebleven na de laatste GP, twee weken geleden in Hongarije. Pérez verkeert in goede gezondheid. Hij blijft voorlopig in isolatie.

Contactonderzoek

Volgens de FIA is er inmiddels contactonderzoek gedaan. Iedereen die nauw contact heeft gehad met Pérez is in quarantaine geplaatst. Onduidelijk is om hoeveel mensen het gaat. "De procedures van de FIA ​​en de Formule 1 hebben gezorgd voor een snelle beheersing van dit incident, dat geen grotere impact zal hebben op het evenement van dit weekeinde", aldus de federatie.

Het Formule 1-seizoen is met maanden vertraging van start gegaan met een streng coronaprotocol. Iedereen op het circuit moet voldoen aan strenge veiligheids- en gezondheidseisen. Publiek is vooralsnog niet welkom bij de races.

Meer uit Sport

Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

32 minuten geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

1 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

3 uur geleden
Schaatser Hollaar wint 1500 op NK allround, Bosker aan de leiding

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.

4 uur geleden
Schaatsster Lancee verstevigt leiding NK allround na 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).

5 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint eerste race MotoGP, Márquez valt uit

BURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.

6 uur geleden
Atleet Takele wint marathon Tokio opnieuw, parcoursrecord Kosgei

TOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.

7 uur geleden