Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-coureur Leclerc op pole in Bakoe, Verstappen tweede

Formule 1-coureur Leclerc op pole in Bakoe, Verstappen tweede

BAKOE (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc begint zondag aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan vanaf poleposition. De Monegask was tijdens de kwalificatie met zijn Ferrari net iets sneller dan de Red Bulls van tweevoudig wereldkampioen Max Verstappen en Sergio Pérez.

Leclerc noteerde tijdens de laatste kwalificatiesessie een tijd van 1.40,203, waarmee hij 0,188 sneller was dan Verstappen. Nyck de Vries, die vrijdagochtend een sterke vrije training had gereden, haalde het einde van de eerste kwalificatie niet nadat hij zijn AlphaTauri in de muur had gezet.

"Het is hier erg lastig om een volledig goede ronde te rijden", keek Verstappen na de kwalificatie terug. "We probeerden wat anders in de tweede 'run', wat uiteindelijk misschien niet ideaal was voor de tijd. Het is hier erg moeilijk. Maar we staan P2 en we weten dat we hele goede auto’s hebben. Het is niet zo verkeerd."

Derde pole

Voor Leclerc was het de derde pole in Bakoe op rij. Vorig jaar haalde hij het einde van de race niet vanwege technische problemen en zag hij Verstappen naar de zege rijden. De twee vochten vrijdag, samen met Pérez, een spannende strijd uit om de poleposition. Leclerc had tijdens de eerste van de drie kwalificatiesessies (Q1) de beste tijd neergezet, voor Verstappen. Tijdens Q2 draaide de Nederlander de zaken om.

In de beslissende kwalificatiesessie zette Pérez als eerste een snelle tijd neer, voordat de Mexicaan voorbijgestoken werd door Verstappen en Leclerc. De Monegask was vervolgens in zijn allerlaatste ronde nog net iets sneller en zag Verstappen even later net tekortkomen. Carlos Sainz, de teamgenoot van Leclerc, eindigde als vierde. Zevenvoudig kampioen Lewis Hamilton (Mercedes) start zondag vanaf de vijfde plaats.

Nieuwe opzet

De Vries had voor een spectaculaire moment tijdens Q1 gezorgd door in bocht drie van de baan te schieten. De Nederlander had tijdens de vrije training nog de zesde tijd genoteerd. Na een rode vlag en enig vertraging zorgde Pierre Gasly voor een tweede oponthoud. De Fransman, die zijn Alpine ’s ochtends in brand had zien vliegen, crashte eveneens in bocht drie.

In Bakoe staat ook de eerste sprintrace van het seizoen op het programma. In de nieuwe opzet is er voor het eerst een kwalificatie voor de sprintrace. Deze 'sprint-shootout' vervangt de vrije training op zaterdagochtend, waarna zaterdagmiddag de sprintrace volgt. Door de omzettingen was nu voor het eerst een kwalificatie voor de grand prix op een vrijdag.

Verstappen won de laatste grand prix in Australië op 2 april en verstevigde daarmee zijn leidende positie in de WK-stand. De Nederlander heeft 15 punten voorsprong op Pérez. Nummer 3 Fernando Alonso staat 24 punten achter Verstappen.

Meer uit Sport

Oud-voetbaldirecteur Nijland adviseur bij schaatsploeg Team X2O

HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.

9 uur geleden
Franse Formule 1-coureur Ocon vertrekt na dit seizoen bij Haas

DEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.

11 uur geleden
Turner Schmidt na blessure in WK-selectie, De Munck ontbreekt

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.

15 uur geleden
Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

1 dag geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

1 dag geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

1 dag geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

1 dag geleden