Formule 1-coureur Latifi huurde beveiliging in vanwege bedreiging
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-coureur Nicholas Latifi heeft persoonlijke beveiliging ingehuurd vanwege de doodsbedreigingen die hij kreeg na de slotrace van afgelopen seizoen in Abu Dhabi. Volgens de 26-jarige Canadees waren de bedreigingen zo serieus, dat hij bodyguards inschakelde om hem te vergezellen bij een uitje in Londen met zijn vriendin.
"Het klinkt misschien gek, maar je weet nooit hoe serieus mensen met zoiets zijn", zei Latifi bij de teampresentatie van zijn renstal Williams. "Er hoeft maar één dronken fan te zijn op een vliegveld. Of je komt precies iemand tegen die een slechte dag heeft, onder invloed is of een extreme mening heeft. Helaas is dat de realiteit in de wereld waarin we leven. Toen ik na de race in Abu Dhabi in Londen was, had ik beveiliging bij me toen ik met mijn vriendin naar Winter Wonderland ging in Hyde Park."
Latifi speelde onbedoeld een cruciale rol in de ontknoping van de titelstrijd tussen Lewis Hamilton en Max Verstappen. De Brit koerste in Abu Dhabi onbedreigd af op zijn achtste wereldtitel, tot de Williams-coureur vijf rondes voor het einde crashte. De safetycar kwam de baan op en de wedstrijdleiding besloot de achterblijvers die tussen Hamilton en Verstappen reden ertussenuit te halen. Met nog één ronde te gaan werd de race weer vrijgegeven en in de slotronde slaagde Verstappen er op verse banden in om Hamilton te passeren. Niet de Mercedes-coureur, maar de Nederlander van Red Bull werd daardoor wereldkampioen.
Latifi vertelde ruim een week na de race in Abu Dhabi dat hij via de sociale media duizenden berichten had gehad. Naast steunbetuigingen zaten daar ook veel haatberichten en bedreigingen tussen. De Canadees kreeg naar eigen zeggen ook een bericht van Hamilton. "Ik ga niet vertellen wat hij zei, maar ik heb ook van andere teamleden van Mercedes berichtjes met steun gekregen."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Keniaanse atleet Emmanuel Wanyonyi heeft bij de Diamond League in Monaco het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt. De regerend olympisch- en wereldkampioen op de 800 meter klokte 2.11,83 en liep het 27 jaar oude mondiale record van zijn landgenoot Noah Ngeny uit de boeken. Ngeny liep in 1999 in het Italiaanse Rieti 2.11,96 op de afstand, die incourant is en geen officiële afstand op de Olympische Spelen of wereldkampioenschappen.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft net als in 2025 in de halve finale van Wimbledon afgerekend met de Servische zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld was Djokovic in drie sets de baas (6-4 6-4 6-4) en gaat zondag in Londen zijn titel verdedigen.
16 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tim Merlier moest voor zijn ritzege in de Tour de France "vechten" voor de juiste positie. Dat zei de Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step na afloop van de zevende etappe naar Bordeaux in een flashinterview.
18 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tim Merlier heeft de zevende etappe van de Tour de France gewonnen. In de straten van Bordeaux was de Belg van Soudal Quick-Step de snelste in de massasprint. Søren Wærenskjold uit Noorwegen werd tweede, de derde plaats was voor de Eritreeër Biniam Girmay. Huub Artz (Lotto-Intermarché) was de beste Nederlander op de zevende plaats.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige Duitser versloeg in de halve finale de sensatie van het toernooi Arthur Fery (23). De nummer 114 van de wereld was de eerste Britse wildcardhouder die de halve eindstrijd wist te bereiken, maar verloor met 6-7 (0) 2-6 4-6.
18 uur geledenHAGETMAU (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de zevende etappe, een rit over 175 kilometer tussen Hagetmau en Bordeaux. Na de zware bergetappe van donderdag kunnen de sprinters zich vrijdag, gezien het vrijwel vlakke parcours, opmaken voor hun tweede sprint in deze Tour. De renners worden rond 17.25 uur verwacht in Bordeaux.
22 uur geledenHAGETMAU (ANP) - Wielrenners Remco Evenepoel en Florian Lipowitz van Red Bull-Bora-hansgrohe zitten weer op een lijn na wat onenigheid tijdens de zesde etappe van de Tour de France op donderdag. De Belg vond dat hij meer steun van zijn Duitse ploeggenoot had moeten krijgen in aanloop naar de sprint om de derde plaats.
23 uur geleden