Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-coureur Hamilton komt volgend jaar uit voor Ferrari

Formule 1-coureur Hamilton komt volgend jaar uit voor Ferrari

BRACKLEY/MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton rijdt vanaf 2025 voor Ferrari. Het Italiaanse team maakte de komst van de 39-jarige Brit bekend, kort nadat Mercedes het aanstaande vertrek van de zevenvoudig wereldkampioen naar buiten had gebracht.

Hamilton behaalde zes van zijn titels in dienst van de Britse renstal Mercedes. Zijn laatste wereldtitel dateert van 2020. De afgelopen drie jaar werd hij overvleugeld door Max Verstappen in zijn Red Bull.

Bij Ferrari is hij de vervanger van de Spanjaard Carlos Sainz, wiens contract afloopt. Het team, voluit Scuderia Ferrari, meldde slechts de komst van Hamilton die "een meerjarig contract" heeft ondertekend. Maar Sainz kwam niet veel later met een eigen statement: "Scuderia Ferrari en ik gaan eind 2024 uit elkaar. We hebben een lang seizoen te gaan en ik zal, zoals altijd, mijn uiterste best doen voor het team en voor de tifosi (fans) over heel de wereld", schreef de Spanjaard.

Wereldtitel

Eerder op de dag meldde Sky Sports al dat het personeel van het door Toto Wolff geleide team in het Engelse Brackley was ingelicht over het aanstaande vertrek van Hamilton, die sinds 2013 voor Mercedes uitkwam. Nadat hij eerder bij McLaren al een wereldtitel had veroverd, deed hij dat voor Mercedes nog zes keer. Met zeven wereldtitels deelt hij het record met de Duitser Michael Schumacher.

Ferrari verlengde eerder het contract van Monegask Charles Leclerc. Het team wil het gat dichten met Red Bull, waarvoor Verstappen de hegemonie van Hamilton en Mercedes doorbrak en de afgelopen drie jaar wereldkampioen werd. De Nederlander was met name het afgelopen seizoen oppermachtig. Leclerc werd uiteindelijk vijfde, Hamilton in zijn Mercedes derde. De Fin Kimi Räikkönen was in 2007 de laatste Formule 1-rijder die Ferrari de wereldtitel bezorgde.

Meer uit Sport

Rechter gaat zich buigen over miljoenenclaim Massa in 'crashgate'

LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.

9 uur geleden
Polman gaat na afscheid bij Oranje handbal in Amerika promoten

ARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.

11 uur geleden
Handbalsters willen op WK in Nederland vooral voorbij kwartfinale

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.

11 uur geleden
Verhoeven bedankt fans na opgeven wereldtitel kickboksen

LONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.

11 uur geleden
Spaanse tennissers zonder Alcaraz naar halve finales Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).

12 uur geleden
Verstappen: groot deel seizoen niet wat ik ervan verwachtte

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".

20 uur geleden
Verstappen vindt dat hij in Las Vegas 'niets te verliezen heeft'

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.

1 dag geleden