Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-coureur Hamilton komt volgend jaar uit voor Ferrari

Formule 1-coureur Hamilton komt volgend jaar uit voor Ferrari

BRACKLEY/MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton rijdt vanaf 2025 voor Ferrari. Het Italiaanse team maakte de komst van de 39-jarige Brit bekend, kort nadat Mercedes het aanstaande vertrek van de zevenvoudig wereldkampioen naar buiten had gebracht.

Hamilton behaalde zes van zijn titels in dienst van de Britse renstal Mercedes. Zijn laatste wereldtitel dateert van 2020. De afgelopen drie jaar werd hij overvleugeld door Max Verstappen in zijn Red Bull.

Bij Ferrari is hij de vervanger van de Spanjaard Carlos Sainz, wiens contract afloopt. Het team, voluit Scuderia Ferrari, meldde slechts de komst van Hamilton die "een meerjarig contract" heeft ondertekend. Maar Sainz kwam niet veel later met een eigen statement: "Scuderia Ferrari en ik gaan eind 2024 uit elkaar. We hebben een lang seizoen te gaan en ik zal, zoals altijd, mijn uiterste best doen voor het team en voor de tifosi (fans) over heel de wereld", schreef de Spanjaard.

Wereldtitel

Eerder op de dag meldde Sky Sports al dat het personeel van het door Toto Wolff geleide team in het Engelse Brackley was ingelicht over het aanstaande vertrek van Hamilton, die sinds 2013 voor Mercedes uitkwam. Nadat hij eerder bij McLaren al een wereldtitel had veroverd, deed hij dat voor Mercedes nog zes keer. Met zeven wereldtitels deelt hij het record met de Duitser Michael Schumacher.

Ferrari verlengde eerder het contract van Monegask Charles Leclerc. Het team wil het gat dichten met Red Bull, waarvoor Verstappen de hegemonie van Hamilton en Mercedes doorbrak en de afgelopen drie jaar wereldkampioen werd. De Nederlander was met name het afgelopen seizoen oppermachtig. Leclerc werd uiteindelijk vijfde, Hamilton in zijn Mercedes derde. De Fin Kimi Räikkönen was in 2007 de laatste Formule 1-rijder die Ferrari de wereldtitel bezorgde.

Meer uit Sport

Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

1 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

2 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

5 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

6 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

8 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

8 uur geleden
Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

9 uur geleden