Formule 1-coureur Hamilton komt volgend jaar uit voor Ferrari
BRACKLEY/MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton rijdt vanaf 2025 voor Ferrari. Het Italiaanse team maakte de komst van de 39-jarige Brit bekend, kort nadat Mercedes het aanstaande vertrek van de zevenvoudig wereldkampioen naar buiten had gebracht.
Hamilton behaalde zes van zijn titels in dienst van de Britse renstal Mercedes. Zijn laatste wereldtitel dateert van 2020. De afgelopen drie jaar werd hij overvleugeld door Max Verstappen in zijn Red Bull.
Bij Ferrari is hij de vervanger van de Spanjaard Carlos Sainz, wiens contract afloopt. Het team, voluit Scuderia Ferrari, meldde slechts de komst van Hamilton die "een meerjarig contract" heeft ondertekend. Maar Sainz kwam niet veel later met een eigen statement: "Scuderia Ferrari en ik gaan eind 2024 uit elkaar. We hebben een lang seizoen te gaan en ik zal, zoals altijd, mijn uiterste best doen voor het team en voor de tifosi (fans) over heel de wereld", schreef de Spanjaard.
Wereldtitel
Eerder op de dag meldde Sky Sports al dat het personeel van het door Toto Wolff geleide team in het Engelse Brackley was ingelicht over het aanstaande vertrek van Hamilton, die sinds 2013 voor Mercedes uitkwam. Nadat hij eerder bij McLaren al een wereldtitel had veroverd, deed hij dat voor Mercedes nog zes keer. Met zeven wereldtitels deelt hij het record met de Duitser Michael Schumacher.
Ferrari verlengde eerder het contract van Monegask Charles Leclerc. Het team wil het gat dichten met Red Bull, waarvoor Verstappen de hegemonie van Hamilton en Mercedes doorbrak en de afgelopen drie jaar wereldkampioen werd. De Nederlander was met name het afgelopen seizoen oppermachtig. Leclerc werd uiteindelijk vijfde, Hamilton in zijn Mercedes derde. De Fin Kimi Räikkönen was in 2007 de laatste Formule 1-rijder die Ferrari de wereldtitel bezorgde.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
14 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden