Formule 1-coureur Alonso uit het ziekenhuis
LUGANO (ANP) - De Spaanse Formule 1-coureur Fernando Alonso heeft het ziekenhuis in het Zwitserse Lugano verlaten. De tweevoudig wereldkampioen lag daar sinds donderdagavond na een fietsongeval en is geopereerd aan een gebroken bovenkaak.
Alonso (39) moest daarna nog 48 uur ter observatie in het ziekenhuis blijven. "Hij neemt nu een korte periode volledige rust voordat hij de training hervat en gaat toewerken naar de start van het seizoen", meldt zijn renstal Alpine F1. Het seizoen begint eind volgende maand in Bahrein. Daaraan voorafgaand zijn enkele testdagen.
De wereldkampioen van 2005 en 2006 verliet de Formule 1 eind 2018 na een paar tegenvallende jaren bij McLaren. De Spanjaard maakt zijn rentree in de koningsklasse bij Alpine, de nieuwe naam van het Renault-team. Alonso veroverde zijn twee wereldtitels met Renault.
De coureur werd donderdag aangereden terwijl hij aan het fietsen was in Zwitserland. De schade bleef beperkt tot een gebroken bovenkaak.
Meer uit Sport
GRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
18 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
19 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.
19 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
20 uur geleden