Formule 1-coureur Alonso uit het ziekenhuis
LUGANO (ANP) - De Spaanse Formule 1-coureur Fernando Alonso heeft het ziekenhuis in het Zwitserse Lugano verlaten. De tweevoudig wereldkampioen lag daar sinds donderdagavond na een fietsongeval en is geopereerd aan een gebroken bovenkaak.
Alonso (39) moest daarna nog 48 uur ter observatie in het ziekenhuis blijven. "Hij neemt nu een korte periode volledige rust voordat hij de training hervat en gaat toewerken naar de start van het seizoen", meldt zijn renstal Alpine F1. Het seizoen begint eind volgende maand in Bahrein. Daaraan voorafgaand zijn enkele testdagen.
De wereldkampioen van 2005 en 2006 verliet de Formule 1 eind 2018 na een paar tegenvallende jaren bij McLaren. De Spanjaard maakt zijn rentree in de koningsklasse bij Alpine, de nieuwe naam van het Renault-team. Alonso veroverde zijn twee wereldtitels met Renault.
De coureur werd donderdag aangereden terwijl hij aan het fietsen was in Zwitserland. De schade bleef beperkt tot een gebroken bovenkaak.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
7 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden