Formule 1-coureur Alonso in ziekenhuis na fietsongeluk
LUGANO/ENSTONE (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso is betrokken geraakt bij een verkeersongeluk, terwijl hij aan het fietsen was in Zwitserland. Dat meldt zijn team, Alpine F1. "Fernando is bij bewustzijn en voelt zich goed. Hij ligt in het ziekenhuis in afwachting van verder medisch onderzoek vrijdagmorgen", aldus het team.
Alonso maakt dit seizoen zijn rentree in de Formule 1 bij Alpine F1, de opvolger van Renault. De Spaanse voormalig wereldkampioen (2005, 2006) verliet de Formule 1 eind 2018 na een paar tegenvallende jaren bij McLaren.
Volgens de Italiaanse krant Gazzetta dello Sport werd Alonso aangereden op een weg bij Lugano en heeft hij mogelijk breuken opgelopen. Bronnen dicht bij Alonso hebben aan de BBC laten weten dat de Spanjaard een breuk aan zijn kaak heeft opgelopen. Alpine F1 laat weten pas na de onderzoeken van vrijdag met meer informatie te komen.
Door de verwondingen kan Alonso het begin van het nieuwe F1-seizoen missen. De openingsrace vindt plaats op 28 maart in Bahrein. Twee weken eerder vinden er testen plaats op hetzelfde circuit.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
5 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
9 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
10 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
14 uur geleden