Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-coureur Alonso in ziekenhuis na fietsongeluk

Formule 1-coureur Alonso in ziekenhuis na fietsongeluk

LUGANO/ENSTONE (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso is betrokken geraakt bij een verkeersongeluk, terwijl hij aan het fietsen was in Zwitserland. Dat meldt zijn team, Alpine F1. "Fernando is bij bewustzijn en voelt zich goed. Hij ligt in het ziekenhuis in afwachting van verder medisch onderzoek vrijdagmorgen", aldus het team.

Alonso maakt dit seizoen zijn rentree in de Formule 1 bij Alpine F1, de opvolger van Renault. De Spaanse voormalig wereldkampioen (2005, 2006) verliet de Formule 1 eind 2018 na een paar tegenvallende jaren bij McLaren.

Volgens de Italiaanse krant Gazzetta dello Sport werd Alonso aangereden op een weg bij Lugano en heeft hij mogelijk breuken opgelopen. Bronnen dicht bij Alonso hebben aan de BBC laten weten dat de Spanjaard een breuk aan zijn kaak heeft opgelopen. Alpine F1 laat weten pas na de onderzoeken van vrijdag met meer informatie te komen.

Door de verwondingen kan Alonso het begin van het nieuwe F1-seizoen missen. De openingsrace vindt plaats op 28 maart in Bahrein. Twee weken eerder vinden er testen plaats op hetzelfde circuit.

Meer uit Sport

Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

29 minuten geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

35 minuten geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

1 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

2 uur geleden
Verstappen ook volgens F1 collega-coureurs beste van het seizoen

LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.

8 uur geleden
De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

1 dag geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

1 dag geleden