Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Formule 1 bevindt zich in zeer fragiele toestand'

'Formule 1 bevindt zich in zeer fragiele toestand'

LONDEN (ANP) - De Formule 1 bevindt zich vanwege de huidige coronacrisis in een zeer fragiele toestand. Dat zegt teambaas Zak Brown van de Britse renstal McLaren in een interview met de BBC.

"Dit virus kan een verwoestende uitwerking op de teams hebben en is daardoor zeer bedreigend voor de toekomst van onze raceklasse. Als we dit probleem niet goed aanpakken, kunnen er vier renstallen verdwijnen en het is dan nog maar de vraag in deze crisistijd of er andere partijen klaar staan om de opengevallen plaatsen in te nemen."

Het Formule 1-seizoen wacht nog altijd op de eerste grand prix. De eerste acht races van de kalender zijn geannuleerd of uitgesteld, waaronder de Grote Prijs van Nederland in Zandvoort. Daardoor lopen de teams onder meer veel (sponsor)inkomsten mis.

Grote veranderingen

Volgens Brown kan de Formule 1 alleen overleven als er grote veranderingen worden doorgevoerd, vooral op financieel gebied. Wat de teambaas van McLaren betreft, wordt het maximale budget voor de renstallen fors teruggeschroefd, tot jaarlijks 100 of 125 miljoen dollar, exclusief onder meer de salarissen van de coureurs. Voor 2021 is dat plafond nog op 175 miljoen dollar vastgesteld, maar maandag gaan de renstallen met elkaar in gesprek om dat bedrag naar beneden bij te stellen.

McLaren heeft inmiddels als eerste F1-renstal een groot deel van het personeel op verlof gestuurd. De rijders Lando Norris en Carlos Sainz leveren voorlopig, net als een groot deel van de staf, loon in. De salarisvermindering geldt voorlopig voor drie maanden.

Meer uit Sport

Tennisser Zverev met moeite naar kwartfinales in Shanghai

SHANGHAI (ANP/AFP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het masterstoernooi van Shanghai. De aanstaande nummer 1 van de wereldranglijst won met 7-6 (6) 4-6 7-6 (1) van Aleksandr Boeblik uit Kazachstan. Hij treft de Australiër Alex de Minaur in de volgende ronde.

13 uur geleden
Russische gymbond boos om afwijzing visa topturnsters voor WK

MOSKOU/ROTTERDAM (ANP) - De Russische gymfederatie is boos op Nederland, omdat regerend wereldkampioene meerkamp Angelina Melnikova geen visum heeft gekregen om in Rotterdam mee te kunnen doen aan de WK turnen. Ook twee andere topturnsters, Viktoria Listoenova en Anna Kalmykova, is een visum ontzegd.

15 uur geleden
Italiaanse wielrenner Ganna van INEOS naar Lidl-Trek

BERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.

17 uur geleden
Formule 1 tekent tienjarig contract voor grand prix in Rwanda

KIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.

19 uur geleden
Shirt basketballegende Jordan verkocht voor recordbedrag

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.

21 uur geleden
Turnster Visser na polsblessure fit genoeg voor WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.

1 dag geleden
Baanwielrenner Lavreysen ontloopt concurrent Richardson op WK

LONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.

1 dag geleden