Formule 1-baas: we gaan racen zodra het veilig is
LONDEN (ANP) - Zodra het veilig genoeg is, zal de Formule 1 van start gaan. Maar wanneer dat precies is, valt niet te zeggen. Die boodschap gaf Formule 1-baas Chase Carey dinsdag af in een open brief aan alle fans van de populaire autosportklasse.
"We snappen dat iedereen wil weten wanneer we kunnen beginnen aan het seizoen, maar ik kan daar geen concreet antwoord op geven omdat de situatie per dag verandert. We kunnen pas van start gaan zodra het veilig is", aldus Carey.
De Formule 1 had afgelopen zondag moeten beginnen in Australië, maar nadat een medewerker van renstal McLaren besmet bleek met het coronavirus, werd op het allerlaatste moment besloten de grand prix in Melbourne te schrappen.
Zandvoort
Ook de races in Bahrein, Vietnam en China zijn al van de kalender verwijderd. Over het doorgaan van de races in Zandvoort op 3 mei en Barcelona op 10 april bestaat nog geen zekerheid.
Carey bood in de open brief ook zijn verontschuldigen aan aan de fans die afgelopen weekeinde vol verwachting naar Melbourne waren gekomen, maar geen racewagen te zien kregen. "De beslissingen zijn genomen in constant veranderende omstandigheden, maar wij zijn er zeker van dat ze juist waren en noodzakelijk. De gezondheid en veiligheid van de fans, teams en organisaties van de Formule 1 komen op de eerste plaats."
Meer uit Sport
COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
11 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
2 uur geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
4 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
4 uur geleden