Formule 1-baas van Mercedes neemt aandeel in Aston Martin
LONDEN (ANP) - Toto Wolff is teambaas van het Formule 1-team van Mercedes, maar de Oostenrijker heeft aandelen van Aston Martin gekocht. Volgens de Engelse krant Daily Mail investeert Wolff 37 miljoen pond, omgerekend 42 miljoen euro, in de Britse sportwagenfabrikant. Hij zou daarmee bijna 1 procent van de aandelen in handen krijgen.
Een investeringsgroep rond de Canadese miljardair Lawrence Stroll pompte eerder dit jaar al honderden miljoenen in Aston Martin, dat in financiële problemen was gekomen. Stroll is eigenaar van het Formule 1-team Racing Point, dat vanaf volgend jaar wordt omgedoopt in het fabrieksteam van Aston Martin.
Stroll en Wolff zijn bevriend. Hun renstallen hebben ook nauwe banden. Zo rijdt Racing Point (voorheen Force India) met motoren van Mercedes. Volgens Mercedes, dat al jaren domineert in de Formule 1, heeft de persoonlijke investering van Wolff in Aston Martin geen invloed op zijn rol. De 48-jarige Oostenrijker weersprak zelf onlangs al geruchten over een mogelijke overstap naar Aston Martin. Hij heeft 30 procent van de aandelen van het Formule 1-team van Mercedes in bezit.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
3 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
7 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
10 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden