Formule 1-baas van Mercedes neemt aandeel in Aston Martin
LONDEN (ANP) - Toto Wolff is teambaas van het Formule 1-team van Mercedes, maar de Oostenrijker heeft aandelen van Aston Martin gekocht. Volgens de Engelse krant Daily Mail investeert Wolff 37 miljoen pond, omgerekend 42 miljoen euro, in de Britse sportwagenfabrikant. Hij zou daarmee bijna 1 procent van de aandelen in handen krijgen.
Een investeringsgroep rond de Canadese miljardair Lawrence Stroll pompte eerder dit jaar al honderden miljoenen in Aston Martin, dat in financiële problemen was gekomen. Stroll is eigenaar van het Formule 1-team Racing Point, dat vanaf volgend jaar wordt omgedoopt in het fabrieksteam van Aston Martin.
Stroll en Wolff zijn bevriend. Hun renstallen hebben ook nauwe banden. Zo rijdt Racing Point (voorheen Force India) met motoren van Mercedes. Volgens Mercedes, dat al jaren domineert in de Formule 1, heeft de persoonlijke investering van Wolff in Aston Martin geen invloed op zijn rol. De 48-jarige Oostenrijker weersprak zelf onlangs al geruchten over een mogelijke overstap naar Aston Martin. Hij heeft 30 procent van de aandelen van het Formule 1-team van Mercedes in bezit.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
6 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
22 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
22 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
23 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden