Formule 1-baas hoopt op 15 tot 18 races dit jaar
LONDEN (ANP) - De aangepaste kalender voor dit Formule 1-seizoen zal bestaan uit vijftien tot achttien races. Chase Carey, de baas van de Formule 1, hoopt in de zomer te kunnen beginnen aan het seizoen dat eigenlijk vorige week in Melbourne al had moeten starten. De eerste acht grands prix van dit jaar zijn als gevolg van de wereldwijde coronacrisis echter uitgesteld.
"Hoewel niemand zeker weet wanneer de situatie zich gaat verbeteren, weten we wel zeker dat dit gaat gebeuren. En als dat gebeurt, zullen we klaar zijn om weer te gaan racen", zegt Carey. "We zijn vastbesloten om onze fans een seizoen 2020 te geven. De aangepaste kalender zal uit vijftien tot achttien races bestaan."
Tot de acht afgelaste races behoort ook de Grote Prijs van Nederland, die op zondag 3 mei op het circuit van Zandvoort gehouden had moeten worden. De andere afgelaste GP's zijn die van Australiƫ, Bahrein, China, Vietnam, Spanje, Monaco en Azerbeidzjan. De eerste race die nu op de kalender staat, is in Canada op 14 juni.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
25 minuten geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
2 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geƫindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
3 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
5 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
8 uur geleden