Formule 1-baas hoopt op 15 tot 18 races dit jaar
LONDEN (ANP) - De aangepaste kalender voor dit Formule 1-seizoen zal bestaan uit vijftien tot achttien races. Chase Carey, de baas van de Formule 1, hoopt in de zomer te kunnen beginnen aan het seizoen dat eigenlijk vorige week in Melbourne al had moeten starten. De eerste acht grands prix van dit jaar zijn als gevolg van de wereldwijde coronacrisis echter uitgesteld.
"Hoewel niemand zeker weet wanneer de situatie zich gaat verbeteren, weten we wel zeker dat dit gaat gebeuren. En als dat gebeurt, zullen we klaar zijn om weer te gaan racen", zegt Carey. "We zijn vastbesloten om onze fans een seizoen 2020 te geven. De aangepaste kalender zal uit vijftien tot achttien races bestaan."
Tot de acht afgelaste races behoort ook de Grote Prijs van Nederland, die op zondag 3 mei op het circuit van Zandvoort gehouden had moeten worden. De andere afgelaste GP's zijn die van Australië, Bahrein, China, Vietnam, Spanje, Monaco en Azerbeidzjan. De eerste race die nu op de kalender staat, is in Canada op 14 juni.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
5 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
15 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden