Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-baas Domenicali vindt dat Zandvoort beste sfeer heeft

Formule 1-baas Domenicali vindt dat Zandvoort beste sfeer heeft

ZANDVOORT (ANP) - De Dutch Grand Prix was vorig jaar het beste evenement in de Formule 1 als gaat om sfeer, zegt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "De energie die loskwam was fantastisch. Zandvoort heeft de lat hoger gelegd voor andere circuits", aldus Domenicali op een bijeenkomst van titelsponsor Heineken.

De Italiaan was vorig jaar getuige van de eerste Formule 1-race op het circuit van Zandvoort na 36 jaar afwezigheid. Het coronavirus woedde nog volop, maar toch genoten drie dagen lang 70.000 uitbundige bezoekers van de zegetocht van Max Verstappen. "We hadden vooraf wat zorgen over hoe de Nederlandse fans zouden reageren op de andere coureurs, maar dat bleek niet nodig. Iedereen werd warm onthaald. Het publiek toonde zich zeer volwassen", aldus Domenicali.

Het evenement in Zandvoort voldoet volgens de directeur van de Formule 1 ook aan een andere belangrijke voorwaarde van de sport. "De Formule 1 promoot duurzaamheid en wil in 2030 klimaatneutraal zijn. Ook hier loopt Zandvoort voorop", verwees hij naar het vooruitstrevende mobiliteitsplan van de organisatie. Auto's zijn de komende dagen verboden in Zandvoort, bezoekers kunnen alleen met het openbaar vervoer naar de kustplaats reizen en komen bij voorkeur op de fiets.

Contract

Het huidige contract van het circuit in Zandvoort met de Formule 1 loopt tot en met volgend jaar, wanneer de derde race in de Noord-Hollandse duinen zal worden verreden. Er is een optie voor nog twee jaar. De organisatie verwacht begin november duidelijkheid te hebben over het kunnen houden van de Dutch Grand Prix in 2024 en 2025. "Over de kaartverkoop maken we ons weinig zorgen, maar we hebben ook onze partners en de overheid nodig. We hebben pas een evenement als het 100 procent gefinancierd is", zei algemeen directeur Robert van Overdijk eerder.

Formule 1-expert Giedo van der Garde is positief gestemd. "Zolang wij Max Verstappen hebben, is de kans heel groot dat de Formule 1 ook de komende jaren nog in Zandvoort blijft en dat is natuurlijk hartstikke mooi."

Meer uit Sport

Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

9 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

11 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

13 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

13 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

13 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

14 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

15 uur geleden