Formule 1-baas Domenicali vindt dat Zandvoort beste sfeer heeft
ZANDVOORT (ANP) - De Dutch Grand Prix was vorig jaar het beste evenement in de Formule 1 als gaat om sfeer, zegt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "De energie die loskwam was fantastisch. Zandvoort heeft de lat hoger gelegd voor andere circuits", aldus Domenicali op een bijeenkomst van titelsponsor Heineken.
De Italiaan was vorig jaar getuige van de eerste Formule 1-race op het circuit van Zandvoort na 36 jaar afwezigheid. Het coronavirus woedde nog volop, maar toch genoten drie dagen lang 70.000 uitbundige bezoekers van de zegetocht van Max Verstappen. "We hadden vooraf wat zorgen over hoe de Nederlandse fans zouden reageren op de andere coureurs, maar dat bleek niet nodig. Iedereen werd warm onthaald. Het publiek toonde zich zeer volwassen", aldus Domenicali.
Het evenement in Zandvoort voldoet volgens de directeur van de Formule 1 ook aan een andere belangrijke voorwaarde van de sport. "De Formule 1 promoot duurzaamheid en wil in 2030 klimaatneutraal zijn. Ook hier loopt Zandvoort voorop", verwees hij naar het vooruitstrevende mobiliteitsplan van de organisatie. Auto's zijn de komende dagen verboden in Zandvoort, bezoekers kunnen alleen met het openbaar vervoer naar de kustplaats reizen en komen bij voorkeur op de fiets.
Contract
Het huidige contract van het circuit in Zandvoort met de Formule 1 loopt tot en met volgend jaar, wanneer de derde race in de Noord-Hollandse duinen zal worden verreden. Er is een optie voor nog twee jaar. De organisatie verwacht begin november duidelijkheid te hebben over het kunnen houden van de Dutch Grand Prix in 2024 en 2025. "Over de kaartverkoop maken we ons weinig zorgen, maar we hebben ook onze partners en de overheid nodig. We hebben pas een evenement als het 100 procent gefinancierd is", zei algemeen directeur Robert van Overdijk eerder.
Formule 1-expert Giedo van der Garde is positief gestemd. "Zolang wij Max Verstappen hebben, is de kans heel groot dat de Formule 1 ook de komende jaren nog in Zandvoort blijft en dat is natuurlijk hartstikke mooi."
Meer uit Sport
NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
14 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
25 minuten geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
3 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
3 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
16 uur geleden