Formule 1-baas Brawn wil een 'sportieve strijd' zonder stewards
ABU DHABI (ANP) - Ross Brawn, de sportief directeur van de Formule 1, hoopt dat het seizoen zondag een waardige afsluiting krijgt. Max Verstappen en Lewis Hamilton, die beiden 369,5 punten hebben, zijn in een zenuwslopende strijd verwikkeld, die in Abu Dhabi tot een climax komt.
"Het zal een zware wedstrijd worden. Geen van beiden zal een duimbreed toegeven, maar we willen een sportieve wedstrijd. We willen niet over de grens gaan", aldus Brawn. "We willen niet dat dit kampioenschap wordt beslist door uitspraken van stewards en dat het eindigt met een beroep of iets dergelijks. Het moet eindigen op het circuit in Abu Dhabi, met de beste coureur als winnaar."
Brawn (67) deelde in zijn schrijven op de Formule 1-website complimenten uit aan Hamilton, die zondag de Grote Prijs van Saudi-Arabiƫ wist te winnen. Verstappen werd juist uitgeroepen tot coureur van de dag. "Van mij krijgt Lewis de onderscheiding. Ik denk dat hij het beter heeft gedaan. Hij hield het hoofd koel in het heetst van de strijd. Hij leidde de race op indrukwekkende wijze, maakte geen fouten en zette de snelste raceronde neer met een auto waarvan de halve voorvleugel eraf hing."
Goede aanpak
"Ik wil de FIA en racedirecteur Michael Masi complimenteren met hun goede aanpak van een extreem moeilijke race. Ik weet dat sommige mensen vinden dat sommige beslissingen controversieel waren, maar ik vind van niet. Het Corniche Circuit van Djedda zorgde zondag voor een ongelooflijk spektakel en gaf ons een race om nooit te vergeten."
Zondag om 14.00 uur (Nederlandse tijd) begint in Abu Dhabi de alles beslissende race. "Ik kijk ook uit naar de finale in Abu Dhabi, want daar hebben ze het circuit aangepast. Daar ben ik erg blij mee, want ik denk dat het de coureurs voor een nieuwe uitdaging zal stellen en dat ze er veel meer plezier aan zullen beleven", aldus Brawn. "Uit de simulaties die we hebben gedaan, blijkt dat het een beter racecircuit is met meer mogelijkheden om in te halen. Ik ben benieuwd wat de coureurs ervan vinden. Zorg ervoor dat je aanstaande zondag aan de buis gekluisterd zit."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
10 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
11 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
12 uur geleden