Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-baas Brawn wil een 'sportieve strijd' zonder stewards

Formule 1-baas Brawn wil een 'sportieve strijd' zonder stewards

ABU DHABI (ANP) - Ross Brawn, de sportief directeur van de Formule 1, hoopt dat het seizoen zondag een waardige afsluiting krijgt. Max Verstappen en Lewis Hamilton, die beiden 369,5 punten hebben, zijn in een zenuwslopende strijd verwikkeld, die in Abu Dhabi tot een climax komt.

"Het zal een zware wedstrijd worden. Geen van beiden zal een duimbreed toegeven, maar we willen een sportieve wedstrijd. We willen niet over de grens gaan", aldus Brawn. "We willen niet dat dit kampioenschap wordt beslist door uitspraken van stewards en dat het eindigt met een beroep of iets dergelijks. Het moet eindigen op het circuit in Abu Dhabi, met de beste coureur als winnaar."

Brawn (67) deelde in zijn schrijven op de Formule 1-website complimenten uit aan Hamilton, die zondag de Grote Prijs van Saudi-Arabië wist te winnen. Verstappen werd juist uitgeroepen tot coureur van de dag. "Van mij krijgt Lewis de onderscheiding. Ik denk dat hij het beter heeft gedaan. Hij hield het hoofd koel in het heetst van de strijd. Hij leidde de race op indrukwekkende wijze, maakte geen fouten en zette de snelste raceronde neer met een auto waarvan de halve voorvleugel eraf hing."

Goede aanpak

"Ik wil de FIA en racedirecteur Michael Masi complimenteren met hun goede aanpak van een extreem moeilijke race. Ik weet dat sommige mensen vinden dat sommige beslissingen controversieel waren, maar ik vind van niet. Het Corniche Circuit van Djedda zorgde zondag voor een ongelooflijk spektakel en gaf ons een race om nooit te vergeten."

Zondag om 14.00 uur (Nederlandse tijd) begint in Abu Dhabi de alles beslissende race. "Ik kijk ook uit naar de finale in Abu Dhabi, want daar hebben ze het circuit aangepast. Daar ben ik erg blij mee, want ik denk dat het de coureurs voor een nieuwe uitdaging zal stellen en dat ze er veel meer plezier aan zullen beleven", aldus Brawn. "Uit de simulaties die we hebben gedaan, blijkt dat het een beter racecircuit is met meer mogelijkheden om in te halen. Ik ben benieuwd wat de coureurs ervan vinden. Zorg ervoor dat je aanstaande zondag aan de buis gekluisterd zit."

Meer uit Sport

NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

8 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

9 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

12 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

14 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

18 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden