Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-baas Brawn wil een 'sportieve strijd' zonder stewards

Formule 1-baas Brawn wil een 'sportieve strijd' zonder stewards

ABU DHABI (ANP) - Ross Brawn, de sportief directeur van de Formule 1, hoopt dat het seizoen zondag een waardige afsluiting krijgt. Max Verstappen en Lewis Hamilton, die beiden 369,5 punten hebben, zijn in een zenuwslopende strijd verwikkeld, die in Abu Dhabi tot een climax komt.

"Het zal een zware wedstrijd worden. Geen van beiden zal een duimbreed toegeven, maar we willen een sportieve wedstrijd. We willen niet over de grens gaan", aldus Brawn. "We willen niet dat dit kampioenschap wordt beslist door uitspraken van stewards en dat het eindigt met een beroep of iets dergelijks. Het moet eindigen op het circuit in Abu Dhabi, met de beste coureur als winnaar."

Brawn (67) deelde in zijn schrijven op de Formule 1-website complimenten uit aan Hamilton, die zondag de Grote Prijs van Saudi-Arabië wist te winnen. Verstappen werd juist uitgeroepen tot coureur van de dag. "Van mij krijgt Lewis de onderscheiding. Ik denk dat hij het beter heeft gedaan. Hij hield het hoofd koel in het heetst van de strijd. Hij leidde de race op indrukwekkende wijze, maakte geen fouten en zette de snelste raceronde neer met een auto waarvan de halve voorvleugel eraf hing."

Goede aanpak

"Ik wil de FIA en racedirecteur Michael Masi complimenteren met hun goede aanpak van een extreem moeilijke race. Ik weet dat sommige mensen vinden dat sommige beslissingen controversieel waren, maar ik vind van niet. Het Corniche Circuit van Djedda zorgde zondag voor een ongelooflijk spektakel en gaf ons een race om nooit te vergeten."

Zondag om 14.00 uur (Nederlandse tijd) begint in Abu Dhabi de alles beslissende race. "Ik kijk ook uit naar de finale in Abu Dhabi, want daar hebben ze het circuit aangepast. Daar ben ik erg blij mee, want ik denk dat het de coureurs voor een nieuwe uitdaging zal stellen en dat ze er veel meer plezier aan zullen beleven", aldus Brawn. "Uit de simulaties die we hebben gedaan, blijkt dat het een beter racecircuit is met meer mogelijkheden om in te halen. Ik ben benieuwd wat de coureurs ervan vinden. Zorg ervoor dat je aanstaande zondag aan de buis gekluisterd zit."

Meer uit Sport

Golfer Ruiter na tweede ronde klaar bij debuut op Brits Open

SOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.

44 minuten geleden
Verstappen 'best tevreden' na eerste trainingen van GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was "best tevreden" na de eerste dag met trainingen voor de Grote Prijs van België. De 28-jarige Nederlander was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede training, al moest hij toen wel bijna een halve seconde toegeven op de Italiaanse Mercedescoureur Kimi Antonelli.

2 uur geleden
Verstappen in tweede training Spa derde, op afstand van Antonelli

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.

4 uur geleden
Zwitser Schmid wint in Tour de France vanuit grote kopgroep

BELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.

5 uur geleden
Verstappen snelste in eerste vrije training GP van België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.

8 uur geleden
Peloton van start in langste etappe Tour de France naar Vogezen

DOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.

8 uur geleden
Shirt Pelé uit WK-finale 1958 voor 4,3 miljoen euro geveild

NEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.

12 uur geleden