
Formule 1-baas Brawn voorspelt 120 zeges Hamilton in de Formule 1
SOTSJI (ANP) - Aan de indrukwekkende zegereeks van Lewis Hamilton in de Formule 1 komt voorlopig nog geen einde. Sportief directeur Ross Brawn van de koningsklasse voorspelt dat de Brit van Mercedes wel eens op 120 grandprixoverwinningen in zijn carrière kan uitkomen. De 36-jarige Hamilton vierde zondag in de Grote Prijs van Rusland op het circuit van Sotsji zijn honderdste zege.
"Wie weet waar het eindigt?", schrijft Brawn in zijn column op de website van de Formule 1. "De tweehonderd zal hij niet halen, maar we kunnen volgens mij zeker nog twintig overwinningen van hem verwachten. Lewis gaat nog minstens twee seizoenen door en hij is nog steeds ongelooflijk goed en gemotiveerd", aldus Brawn.
Hamilton is de eerste coureur die de mijlpaal van honderd Formule 1-zeges heeft bereikt. De Duitser Michael Schumacher kwam in zijn illustere carrière tot 91 zeges. Een andere Duitser, Sebastian Vettel, staat op 53 zeges. Max Verstappen heeft inmiddels zeventien GP-zeges op zijn naam. De Nederlander eindigde in Sotsji als tweede en raakte de koppositie in het WK kwijt aan Hamilton. De Brit heeft nu 2 punten meer.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
11 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
13 uur geledenVOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.
13 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
22 uur geleden