Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formerende partijen Duitsland eens over nieuw klimaatministerie

Formerende partijen Duitsland eens over nieuw klimaatministerie

BERLIJN (ANP/RTR) - De drie partijen in Duitsland die proberen een coalitie te vormen zijn het volgens bronnen eens over een nieuw ministerie voor Klimaat. Dit ministerie zou taken van het ministerie van Economische Zaken overnemen en onder meer beleid moeten maken voor de Duitse industrie en over energie. Het milieuministerie in het huidige kabinet focust zich meer op natuurbescherming.

De SPD, FDP en de Groenen zijn het volgens de bronnen ook eens geworden over het niet meer toestaan van nieuwe auto's die op fossiele brandstoffen rijden vanaf 2035. Daarmee volgen ze Europese richtlijnen. Ook wil de regering vanaf 2030 gaan stoppen met energie opgewekt door kolen en in 2040 moeten alle Duitse huizen van het gas af zijn.

Een aantal weken na de verkiezingen van 26 september zijn de drie partijen met elkaar gaan praten over het vormen van een coalitie. De linkse partijen SPD en de Groenen hadden voor de verkiezingen al aangegeven graag samen te willen regeren. Voor een meerderheid in het parlement moet een coalitie worden gevormd met de liberale FDP.

De drie partijen willen deze week nog een regeerakkoord presenteren.

Meer uit Buitenland

Rechtszaak gestart tegen Russische kapitein na botsing Noordzee

LONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.

32 minuten geleden
Iraanse diplomaten niet welkom in gebouwen Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.

38 minuten geleden
Groenland wil verdediging in NAVO-verband

NUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.

39 minuten geleden
Mexicaanse president meldt 'goed gesprek' met Trump over drugs

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.

1 uur geleden
Venezuela meldt vrijlating 116 gevangenen, ngo's kritisch

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.

1 uur geleden
Cuba zegt niet met VS in gesprek te zijn

HAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.

1 uur geleden
Onderzoekers: Mars had miljarden jaren geleden grote oceaan

BERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.

2 uur geleden