Formerende partijen Duitsland eens over nieuw klimaatministerie
BERLIJN (ANP/RTR) - De drie partijen in Duitsland die proberen een coalitie te vormen zijn het volgens bronnen eens over een nieuw ministerie voor Klimaat. Dit ministerie zou taken van het ministerie van Economische Zaken overnemen en onder meer beleid moeten maken voor de Duitse industrie en over energie. Het milieuministerie in het huidige kabinet focust zich meer op natuurbescherming.
De SPD, FDP en de Groenen zijn het volgens de bronnen ook eens geworden over het niet meer toestaan van nieuwe auto's die op fossiele brandstoffen rijden vanaf 2035. Daarmee volgen ze Europese richtlijnen. Ook wil de regering vanaf 2030 gaan stoppen met energie opgewekt door kolen en in 2040 moeten alle Duitse huizen van het gas af zijn.
Een aantal weken na de verkiezingen van 26 september zijn de drie partijen met elkaar gaan praten over het vormen van een coalitie. De linkse partijen SPD en de Groenen hadden voor de verkiezingen al aangegeven graag samen te willen regeren. Voor een meerderheid in het parlement moet een coalitie worden gevormd met de liberale FDP.
De drie partijen willen deze week nog een regeerakkoord presenteren.
Meer uit Buitenland
SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.
10 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten. Op het strand kwamen mensen bijeen om slachtoffers te herdenken.
1 uur geledenPHNOM PENH/BANGKOK (ANP/AFP) - Ruim 500.000 inwoners van Cambodja zijn ontheemd geraakt door de grensconflicten met Thailand. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken in Phnom Penh. In Thailand zijn volgens Bangkok ongeveer 400.000 mensen ontheemd.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
11 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
14 uur geleden