Formerende partijen beginnen met volkshuisvesting en veiligheid
DEN HAAG (ANP) - PVV, VVD, NSC en BBB beginnen maandag met onderhandelingen op twee thema's: volkshuisvesting en veiligheid. De twee informateurs gaan met de vier partijleiders en hun secondanten "oefenen" om tot afspraken op hoofdlijnen te komen, zei informateur Elbert Dijkgraaf vrijdagmiddag.
"We gaan naar een nieuwe vorm van een kabinet en we hebben jullie een dun regeerakkoord beloofd. Dus we gaan ook oefenen met wat dat betekent voor het niveau waarop je afspraken gaat maken", lichtte Dijkgraaf toe. De vier partijen moeten niet alleen doelen "maar ook perspectieven van een oplossingsrichting" formuleren. Daarvoor hebben de informateurs een "modelletje" uitgekozen.
"Het klinkt als spelvorm, want we willen het ook leuk houden, maar uiteindelijk is het natuurlijk ook gewoon onderhandelen. Er moet echt wat uitkomen", benadrukte Dijkgraaf. Het spelelement zit 'm er volgens hem in dat met elkaar moet worden ontdekt in welke vorm en op welk niveau tot onderhandelingsresultaten kan worden gekomen.
Er is "een beetje willekeurig" voor deze onderwerpen gekozen, maar ook wel omdat deze "net iets minder controversieel liggen", zei Dijkgraaf.
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Het veto van Hongarije tegen de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne is onacceptabel, zei premier Rob Jetten voor het begin van de top met EU-regeringsleiders in Brussel. "Die steun voor Oekraïne moet er zo snel mogelijk komen."
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Thierry Baudet, oprichter van Forum voor Democratie, doet laconiek over de ophef die in de afgelopen weken is ontstaan over het verleden van enkele kandidaat-gemeenteraadsleden van zijn partij. Zij zouden banden hebben gehad met neonazistische groeperingen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft op X iedereen bedankt die op de PVV heeft gestemd. "Prachtige resultaten!" schreef hij op X. In verschillende gemeenten, zoals Terneuzen en Pekela, werd de PVV de grootste.
10 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - PVV-lijsttrekker Patrick van der Hoeff in Terneuzen denkt dat zijn partij de winst in de gemeenteraadsverkiezingen grotendeels te danken heeft aan het verzet tegen de komst van een azc. "Maar dat is niet de enige reden", zegt Van der Hoeff. "Wij hebben ons altijd kritisch uitgelaten over de bouw van een campus, een onderwijsinstelling die 100 miljoen euro moet kosten. Dat vinden we veel te veel en we denken dat veel andere Terneuzenaars dat ook vinden."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eerste uitslagen van Forum voor Democratie zijn voor partijleider Lidewij de Vos "reden tot feest, maar morgen begint voor ons een enorme klus". Dat zei ze op een partijbijeenkomst in Amsterdam, waar de partij de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag volgt. "Kiezers in heel Nederland hebben ons het vertrouwen gegeven om de grote uitdagingen van onze steden en dorpen aan te gaan", zei De Vos tegen de aanwezigen.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) heeft begrip voor "frustraties" in gemeenten over de komst van asielzoekerscentra. "Dat je denkt: dit overkomt ons, terwijl wij zelf willen meebeslissen over de grootte van een opvang of de voorwaarden van een asielopvang." Wel benadrukt hij dat het kabinet de instroom wil beperken, en asielzoekers die hier zijn eerlijk wil verdelen over gemeenten met de spreidingswet.
11 uur geledenDOKKUM (ANP) - Tussen de exitpoll van Ipsos in opdracht van NOS van Noardeast-Fryslân en de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst, zitten flink wat verschillen. Zo kwam FNP, ondanks zetelverlies, als grootste partij naar voren uit de exitpoll. Maar in de voorlopige uitslag is dat het CDA met 6 zetels. De partij wint 2 zetels, in plaats van 1 volgens de exitpoll.
11 uur geleden