Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formatiepoging oppositieleider Israël mislukt

Formatiepoging oppositieleider Israël mislukt

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische politicus Benny Gantz heeft geen regering weten te vormen en geeft de opdracht terug aan de president. Oppositieleider Gantz kreeg de mogelijkheid nadat ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen regering wist te vormen na de vorige verkiezingen.

Gantz had tot woensdagavond om een regering te vormen. Het parlement heeft nu 21 dagen de tijd om een nieuwe formateur aan te stellen. De Israëlische politiek zit al een tijd vast. De afgelopen twee verkiezingen, allebei dit jaar gehouden, leverden geen grote winnaar op. Het politieke landschap is zo verdeeld, dat er geen coalitie gevormd kan worden.

Het is de eerste keer in de geschiedenis van het land dat twee formateurs er niet in zijn geslaagd een regering te vormen. Ieder parlementslid zou nu kunnen worden benoemd tot nieuwe formateur, zolang er genoeg steun is vanuit het parlement.

Handreiking

Kort na de bekendmaking van Gantz deed zijn politieke tegenstander Netanyahu een handreiking. Hij bood aan om de gesprekken over een eenheidsregering van hun partijen, respectievelijk de Likoedpartij en de partij Blauw-Wit, te hervatten.

De vorige onderhandelingen liepen op niets uit. Gantz en Netanyahu gaven dinsdag nog aan een voorstander te zijn van een regering van hun partijen, maar ze lijken persoonlijk niet met elkaar verder te willen. Netanyahu wordt verdacht van corruptie en Gantz weigert daarom met hem te regeren.

Meer uit Politiek

Rekenkamer mist keuzes om aantal ambtenaren terug te dringen

DEN HAAG (ANP) - Om de overheid minder geld te laten kosten, zijn duidelijke keuzes nodig. Maar die keuzes ontbreken in de begrotingen die het kabinet-Jetten voorstelt, waarschuwt de Algemene Rekenkamer in een brief aan de Tweede Kamer.

26 minuten geleden
Kritiek Rekenkamer op uitleg Van Weel over onbehandelde aangiften

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) heeft de Tweede Kamer "op het verkeerde been" gezet met zijn uitleg aan de Tweede Kamer over 10.000 aangiften en meldingen van ernstige misdrijven die niet zijn behandeld, vindt de Algemene Rekenkamer. Afgelopen zomer zei de bewindsman in een overleg in de Tweede Kamer dat het voor een groot deel gaat om meldingen, terwijl dat bij slechts 10 procent het geval is. Ook een toelichting die de minister later gaf op de cijfers schiet volgens de rekenaars tekort.

35 minuten geleden
Karremans: eens met Greenpeace dat PFAS in kraanwater minder moet

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) is het met Greenpeace eens dat de hoeveelheid PFAS in kraanwater omlaag moet. Dat laat zijn woordvoerder weten na een analyse van Greenpeace, waarin de milieuorganisatie concludeert dat in grote delen van West-Nederland meer PFAS in het kraanwater zit dan het RIVM adviseert.

3 uur geleden
EU-buitenlandchef pleit voor handhaven sancties tegen Rusland

NEW YORK (ANP/AFP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft de Europese lidstaten opgeroepen om de sancties tegen Rusland van kracht te laten blijven. "Sancties vormen een belangrijke pijler van onze reactie op de oorlog van Rusland", zei ze in New York tegen verslaggevers. "We hebben die stabiliteit nodig", zei Kallas.

9 uur geleden
Eigen bijdrage ouders bijna gratis kinderopvang 2029 iets hoger

DEN HAAG (ANP) - Ouders gaan vanaf 2029 een iets hogere eigen bijdrage betalen voor kinderopvang dan eerder het plan was. Het kabinet kiest ervoor om de opvang voor 95,6 procent te vergoeden, in plaats van de eerder genoemde 96 procent. Dit komt omdat de uitvoering van het nieuwe stelsel en het toezicht duurder uitpakken dan in eerste instantie verwacht.

17 uur geleden
Duizenden euro's subsidie voor elektrische auto bij laag inkomen

DEN HAAG (ANP) - Mensen met een laag inkomen kunnen 4000 of 6000 euro subsidie krijgen als ze een tweedehands elektrische auto kopen. Dat wil staatssecretaris Annet Bertram (CDA), die over duurzaam vervoer gaat. Het kabinet heeft 52,4 miljoen euro beschikbaar voor de regeling.

19 uur geleden
Coalitie wil eigen risico behouden voor hulp na seksueel geweld

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA zien geen heil in het SP-plan om het eigen risico af te schaffen voor slachtoffers van seksueel geweld die medische hulp nodig hebben. Dat bleek tijdens een debat over een voorstel van Sarah Dobbe (SP) om de zorg voor slachtoffers van seksueel geweld te verbeteren.

21 uur geleden