Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formateur Van Zwol ontvangt beoogd ministers van nieuwe kabinet

Formateur Van Zwol ontvangt beoogd ministers van nieuwe kabinet

DEN HAAG (ANP) - Formateur Richard van Zwol ontvangt vanaf maandag tot en met woensdag de kandidaat-bewindslieden van het toekomstige kabinet-Schoof. Beoogd VVD-vicepremier Sophie Hermans, die daarnaast de portefeuille Klimaat en Groene Groei krijgt, is maandagochtend om 9.00 uur de eerste die haar opwachting maakt.

Ook de andere beoogde vicepremiers zijn maandag uitgenodigd. Namens NSC is dat Eddy van Hijum, die ook minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wordt. Mona Keijzer wordt vicepremier voor BBB en daarnaast minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.

Dat Fleur Agema vicepremier wordt voor de PVV, werd pas zondag bekend. Partijleider Geert Wilders schoof haar naar voren nadat eerste keus Gidi Markuszower niet door de veiligheidsscreening van de AIVD was gekomen. Agema stond al op de lijst voor een kennismakingsgesprek als toekomstig minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

Van Zwol spreekt maandag verder met de beoogde ministers David van Weel (VVD, Justitie en Veiligheid), Eelco Heinen (VVD, Financiën), Barry Madlener (PVV, Infrastructuur en Waterstaat), Ruben Brekelmans (VVD, Defensie) en Judith Uitermark (NSC, Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties).

De formerende partijen bereikten afgelopen week overeenstemming over de verdeling en invulling van de posten in het nieuwe kabinet. Vrijdag was toch weer nieuw overleg nodig, toen Wilders het omstreden Tweede Kamerlid Marjolein Faber voordroeg als vervanger van Markuszower. Uiteindelijk gingen de andere partijen toch akkoord.

Meer uit Binnenland

Schoof verzekert bestuurders Aruba, Curaçao en Bonaire van steun

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof heeft de premiers Mike Eman (Aruba) en Gilmar Pisas (Curaçao) en gezaghebber John Soliano (Bonaire) laten weten "dat zij en de mensen op de eilanden op onze steun kunnen rekenen in deze onzekere tijd". Dat meldt de premier op X naar aanleiding van de Amerikaanse aanval op buurland Venezuela.

49 minuten geleden
Afkeuring en instemming in Tweede Kamer na aanval VS op Venezuela

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse militaire aanval op Venezuela kan in de Tweede Kamer op zowel afkeurende als instemmende reacties rekenen. Linkse partijen roepen het kabinet op het Amerikaanse optreden te veroordelen, de PVV reageert juist enthousiast.

1 uur geleden
NVWA sloot vorig jaar weer meer voedselbedrijven om plaagdieren

UTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn weer meer voedselbedrijven met spoed gesloten om ernstige overlast van plaagdieren. Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De dienst sloot 75 winkels en horecagelegenheden. In 2024 waren dat er 57.

1 uur geleden
Nederlanders in Venezuela opgeroepen teken van leven te geven

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Venezuela op aan familie en vrienden te laten weten of ze oké zijn. Nederlanders die hulp nodig hebben, wordt geadviseerd contact op te nemen met reisorganisaties of het ministerie. De oproep komt nadat de hoofdstad van het land zaterdagochtend werd opgeschrikt door een reeks explosies.

1 uur geleden
Busvervoer stopt in delen Brabant en Gelderland door sneeuwval

ARNHEM (ANP) - Verschillende busvervoerders houden de bussen binnen wegens de hoeveelheid sneeuw op de wegen. Regionale vervoerder Breng haalt in Gelderland bussen die buiten waren naar binnen, Arriva houdt op zaterdagochtend bussen binnen in Brabant.

1 uur geleden
Winterweer zorgt voor veel vertraging op het spoor

DEN HAAG (ANP) - Het spoornet ondervindt veel last van het winterse weer dat over Nederland trekt. Dat meldt de NS op de eigen website. Volgens de vervoerder veroorzaakt sneeuw op meerdere plekken storingen in het land.

2 uur geleden
Toe- en afritten en verbindingswegen dicht om gladheid

DEN HAAG (ANP) - In het midden van het land zijn verschillende toe- en afritten en verbindingswegen afgesloten vanwege de gladheid. Er hebben zich slippartijen voorgedaan en ook zijn vrachtwagens geschaard, meldt Rijkswaterstaat.

2 uur geleden