Formateur Van Zwol ontvangt beoogd ministers van nieuwe kabinet
DEN HAAG (ANP) - Formateur Richard van Zwol ontvangt vanaf maandag tot en met woensdag de kandidaat-bewindslieden van het toekomstige kabinet-Schoof. Beoogd VVD-vicepremier Sophie Hermans, die daarnaast de portefeuille Klimaat en Groene Groei krijgt, is maandagochtend om 9.00 uur de eerste die haar opwachting maakt.
Ook de andere beoogde vicepremiers zijn maandag uitgenodigd. Namens NSC is dat Eddy van Hijum, die ook minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wordt. Mona Keijzer wordt vicepremier voor BBB en daarnaast minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
Dat Fleur Agema vicepremier wordt voor de PVV, werd pas zondag bekend. Partijleider Geert Wilders schoof haar naar voren nadat eerste keus Gidi Markuszower niet door de veiligheidsscreening van de AIVD was gekomen. Agema stond al op de lijst voor een kennismakingsgesprek als toekomstig minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.
Van Zwol spreekt maandag verder met de beoogde ministers David van Weel (VVD, Justitie en Veiligheid), Eelco Heinen (VVD, Financiën), Barry Madlener (PVV, Infrastructuur en Waterstaat), Ruben Brekelmans (VVD, Defensie) en Judith Uitermark (NSC, Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties).
De formerende partijen bereikten afgelopen week overeenstemming over de verdeling en invulling van de posten in het nieuwe kabinet. Vrijdag was toch weer nieuw overleg nodig, toen Wilders het omstreden Tweede Kamerlid Marjolein Faber voordroeg als vervanger van Markuszower. Uiteindelijk gingen de andere partijen toch akkoord.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.
34 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
40 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - In de historische binnenstad van Leeuwarden woedt in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand in een woning aan de Grote Hoogstraat. De Veiligheidsregio Fryslân meldt dat het pand aan de voorzijde op instorten staat. Eerder was al duidelijk dat de bovenste verdieping en het dak volledig in brand stonden en het vuur was overgeslagen naar naastgelegen panden.
42 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
6 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
7 uur geleden