Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formateur Bart De Wever moet door van Belgische koning

Formateur Bart De Wever moet door van Belgische koning

BRUSSEL (ANP) - Formateur Bart De Wever moet doorgaan met zijn pogingen om een nieuwe landelijke regering te vormen. Dat heeft de Belgische koning Filip bekendgemaakt nadat De Wever hem over de voortgang van de regeringsvorming had bijgepraat.

De koning stelt vast dat er nog geen doorbraak is bereikt. Omdat er nog wel gesprekken gaande zijn, heeft hij formateur De Wever twee weken extra de tijd gegeven om de impasse te doorbreken. Op 25 november moet De Wever opnieuw verslag uitbrengen aan de koning.

De gesprekken worden al weken gevoerd met de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA) van De Wever, CD&V, Vooruit en de Franstalige partijen MR en Les Engagés. Volgens het Belgische persbureau Belga starten mogelijk N-VA, MR, Les Engagés en CD&V nu eerst met zijn vieren onderhandelingen, om op een later moment een vijfde partij te laten aansluiten. Dat is nodig omdat deze vier geen meerderheid hebben.

België ging op 9 juni naar de stembus voor een nieuwe nationale regering. Sindsdien is De Wever, burgemeester van Antwerpen en partijleider van de N-VA bezig met de formatie.

Meer uit Buitenland

Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

1 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

1 uur geleden
Nieuwe slachtoffers melden zich in Frans onderzoek naar Epstein

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.

2 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.

3 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in DRC en Oeganda vanwege ebola-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.

5 uur geleden
Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

7 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

8 uur geleden