Formateur Bart De Wever moet door van Belgische koning
BRUSSEL (ANP) - Formateur Bart De Wever moet doorgaan met zijn pogingen om een nieuwe landelijke regering te vormen. Dat heeft de Belgische koning Filip bekendgemaakt nadat De Wever hem over de voortgang van de regeringsvorming had bijgepraat.
De koning stelt vast dat er nog geen doorbraak is bereikt. Omdat er nog wel gesprekken gaande zijn, heeft hij formateur De Wever twee weken extra de tijd gegeven om de impasse te doorbreken. Op 25 november moet De Wever opnieuw verslag uitbrengen aan de koning.
De gesprekken worden al weken gevoerd met de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA) van De Wever, CD&V, Vooruit en de Franstalige partijen MR en Les Engagés. Volgens het Belgische persbureau Belga starten mogelijk N-VA, MR, Les Engagés en CD&V nu eerst met zijn vieren onderhandelingen, om op een later moment een vijfde partij te laten aansluiten. Dat is nodig omdat deze vier geen meerderheid hebben.
België ging op 9 juni naar de stembus voor een nieuwe nationale regering. Sindsdien is De Wever, burgemeester van Antwerpen en partijleider van de N-VA bezig met de formatie.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.
2 uur geledenKASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
6 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
7 uur geleden