Formateur Bart De Wever moet door van Belgische koning
BRUSSEL (ANP) - Formateur Bart De Wever moet doorgaan met zijn pogingen om een nieuwe landelijke regering te vormen. Dat heeft de Belgische koning Filip bekendgemaakt nadat De Wever hem over de voortgang van de regeringsvorming had bijgepraat.
De koning stelt vast dat er nog geen doorbraak is bereikt. Omdat er nog wel gesprekken gaande zijn, heeft hij formateur De Wever twee weken extra de tijd gegeven om de impasse te doorbreken. Op 25 november moet De Wever opnieuw verslag uitbrengen aan de koning.
De gesprekken worden al weken gevoerd met de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA) van De Wever, CD&V, Vooruit en de Franstalige partijen MR en Les Engagés. Volgens het Belgische persbureau Belga starten mogelijk N-VA, MR, Les Engagés en CD&V nu eerst met zijn vieren onderhandelingen, om op een later moment een vijfde partij te laten aansluiten. Dat is nodig omdat deze vier geen meerderheid hebben.
België ging op 9 juni naar de stembus voor een nieuwe nationale regering. Sindsdien is De Wever, burgemeester van Antwerpen en partijleider van de N-VA bezig met de formatie.
Meer uit Buitenland
ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - In het onderzoek naar Andrew Mountbatten-Windsor wordt nu ook contact gezocht met (oud-)agenten die werkten met de Britse oud-prins. Dat meldt de Metropolitan Police volgens de BBC. Het gaat volgens het korps om medewerkers die "nauw hebben samengewerkt, in een beveiligende rol" met Andrew. Hen wordt gevraagd of ze tijdens hun werkzaamheden iets hebben meegekregen dat mogelijk relevant kan zijn voor het onderzoek naar Mountbatten-Windsor.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump versoepelt de milieuregels rond het gebruik van kwik en andere vervuilende stoffen die zich verspreiden via de lucht, zogenoemde HAPs. Volgens de Amerikaanse milieuorganisatie EPA moet de versoepeling met name oudere kolencentrales helpen open te blijven, nu de vraag naar energie zo hoog is.
6 uur geleden