ForFarmers verkoopt minder voer door problemen bij varkenshouders
LOCHEM (ANP) - Problemen bij varkenshouders hebben ervoor gezorgd dat een van de grootste veevoerbedrijven in Nederland, ForFarmers, minder voer heeft verkocht dan een jaar eerder. Doordat de prijs voor varkensvlees niet even hard steeg als de kosten die boeren hadden voor voer, stopten veel van deze veehouders. In Nederland maakte een aantal varkenshouders bovendien gebruik van de stoppersregeling van de overheid. Daardoor nam ook de vraag af naar ForFarmers' veevoer.
De hoeveelheid verkocht veevoer in 2022 daalde met 6,6 procent in vergelijking met een jaar eerder. De omzet steeg juist bijna een kwart 3,3 miljard euro, doordat de voerprijzen van ForFarmers omhoog schoten als gevolg van de hogere grondstofkosten. Oekraïne is wereldwijde een belangrijke producent van grondstoffen voor veevoer en door de Russische inval een jaar geleden kwam de export daarvan nagenoeg stil te liggen.
De aangepaste nettowinst, waar incidentele mee- of tegenvallers uit zijn gefilterd, steeg met 3,4 procent tot 30 miljoen euro. Dat betere resultaat was volgens topman Roeland Tjebbes vooral te danken aan efficiëntere werkwijzen en goede prestaties in Duitsland en Polen.
Stikstofdebat
Tjebbes benadrukte bij het jaarbericht nogmaals de steun aan Nederlandse boeren die ForFarmers eerder heeft uitgesproken in het stikstofdebat. "In Nederland zijn we naast onze boeren gaan staan om te benadrukken dat wij geloven dat samenwerken en innoveren een effectievere oplossing is voor de stikstofproblematiek dan alleen saneren", verklaart hij.
ForFarmers droeg vorig jaar financieel bij aan grote manifestaties van boeren die tegen nieuwe stikstofplannen van de regering protesteerden. Tegelijkertijd zegt ForFarmers meer in te zetten op verduurzaming, onder andere door nieuw soort voer te ontwikkelen dat minder impact op de natuur en het klimaat zou hebben.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.
1 uur geledenANDELST (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is in de eerste maanden van dit jaar fors toegenomen. Dat meldt campingplatform ACSI op basis van een analyse van CBS-cijfers. Het aantal vakantiegangers uit eigen land steeg ook.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verzet zich tegen de nieuwe Amerikaanse importheffingen die Washington heeft opgelegd aan het Aziatische land en 59 andere handelspartners. De Amerikanen noemen als reden voor de nieuwe tarieven zorgen over dwangarbeid.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP/AFP) - De nettowinst van Volkswagen is de afgelopen drie maanden met bijna een derde gedaald. Het Duitse autoconcern, dat overweegt wereldwijd tot 100.000 banen te schrappen, kampt onder meer met toenemende concurrentie in en vanuit China.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een tweede ongevraagd overnamebod ontvangen van zijn Canadese branchegenoot WSP Global. Dat bevestigde de Nederlandse onderneming vrijdagochtend rond het moment dat de Amsterdamse beurs opende.
2 uur geleden