Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ForFarmers in de clinch met oud-eigenaren dochterbedrijf

ForFarmers in de clinch met oud-eigenaren dochterbedrijf

DEURNE (ANP) - Voederbedrijf ForFarmers beschuldigt de oud-eigenaren van dochterbedrijf Vleuten-Steijn Voeders van het schenden van overnameafspraken. Het voederbedrijf heeft daarom bewijsbeslag laten leggen bij vader en zoon Henk en Paul van der Steijn vanwege mogelijk oneerlijke concurrentiepraktijken, bevestigt een woordvoerder van ForFarmers na berichtgeving door verschillende vakmedia en de Telegraaf. Ook Paul van der Steijn bevestigt dat er een inval is geweest, maar wil verder geen commentaar geven.

ForFarmers nam Vleuten-Steijn in 2016 over. Nu zouden de oud-eigenaren tegen de afspraken in een concurrerend bedrijf willen beginnen. ForFarmers wil niet in details treden over de reden van het bewijsbeslag. De politie deed vorige week donderdag een inval in Deurne. De onderneming zegt dat de kwestie alleen vader en zoon Van der Steijn aangaat en niet Bart van der Vleuten.

Vleuten-Steijn, dat met name aan grotere bedrijven in de varkenssector in Nederland en Duitsland verkoopt, bleef na de overname in 2016 als zelfstandige eenheid binnen ForFarmers actief. Ook de eigenaren bleven destijds in dienst net als het overige personeel. Paul van der Steijn zegt momenteel niet meer in dienst te zijn van ForFarmers. Met de overname was destijds 30 miljoen euro gemoeid.

Meer uit Financieel

CBS: op een na grootste daling consumentenvertrouwen ooit

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.

55 minuten geleden
Koopwoning in maart 5 procent duurder, stijging vlakt weer wat af

DEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.

1 uur geleden
Oorlog in Iran drijft ook kosten van condooms op

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De economische schokgolven van de oorlog tegen Iran hebben nu ook de condoommarkt bereikt. Karex, dat wereldwijd een op de vijf condooms produceert, bereidt zich voor op een prijsverhoging van 30 procent. Het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten destabiliseert de toeleveringsketens en drijft de kosten op, zo verklaarde Karex-baas Goh Miah Kiat tegen Bloomberg News.

1 uur geleden
ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

7 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

9 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

9 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

11 uur geleden