ForFarmers in de clinch met oud-eigenaren dochterbedrijf
DEURNE (ANP) - Voederbedrijf ForFarmers beschuldigt de oud-eigenaren van dochterbedrijf Vleuten-Steijn Voeders van het schenden van overnameafspraken. Het voederbedrijf heeft daarom bewijsbeslag laten leggen bij vader en zoon Henk en Paul van der Steijn vanwege mogelijk oneerlijke concurrentiepraktijken, bevestigt een woordvoerder van ForFarmers na berichtgeving door verschillende vakmedia en de Telegraaf. Ook Paul van der Steijn bevestigt dat er een inval is geweest, maar wil verder geen commentaar geven.
ForFarmers nam Vleuten-Steijn in 2016 over. Nu zouden de oud-eigenaren tegen de afspraken in een concurrerend bedrijf willen beginnen. ForFarmers wil niet in details treden over de reden van het bewijsbeslag. De politie deed vorige week donderdag een inval in Deurne. De onderneming zegt dat de kwestie alleen vader en zoon Van der Steijn aangaat en niet Bart van der Vleuten.
Vleuten-Steijn, dat met name aan grotere bedrijven in de varkenssector in Nederland en Duitsland verkoopt, bleef na de overname in 2016 als zelfstandige eenheid binnen ForFarmers actief. Ook de eigenaren bleven destijds in dienst net als het overige personeel. Paul van der Steijn zegt momenteel niet meer in dienst te zijn van ForFarmers. Met de overname was destijds 30 miljoen euro gemoeid.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.
21 minuten geledenHONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De belangenbehartigers voor huurders en woningcorporaties gaan samen pleiten voor regels die de huurstijging moeten beperken. Ze willen dat de huur voor sociale huurwoningen van corporaties jaarlijks met maximaal 4 procent mag stijgen. Dat moet wat corporatiekoepel Aedes en huurdersclub Woonbond betreft wettelijk worden vastgelegd.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag flink lager geopend. De twijfel over de hoge waarderingen van de grote techbedrijven keerde weer terug na een negatieve ommezwaai op Wall Street. Donderdag leken de sterke kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia nog voor enige opluchting te zorgen. De resultaten van de belangrijke aanjager van de AI-opmars op de beurzen waren uiteindelijk niet voldoende om de zorgen over de hoge waarderingen en de forse AI-investeringen weg te nemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic heeft 430 miljoen euro opgehaald in een financieringsronde bij bestaande investeerders. Het grootste deel van dat bedrag is bestemd voor uitbreiding in Duitsland, waar Picnic onder meer wil investeren in distributiecentra.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol wil een nieuwe terminal bouwen, omdat de grootste luchthaven van het land te krap dreigt te worden voor het grote aantal passagiers. Het maakt deel uit van plannen waarbij het vliegveld tot 2035 een bedrag van 10 miljard euro investeert.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is vrijdag gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste en oudste cryptomunt ter wereld staat sinds het bereiken van een recordniveau van meer dan 126.000 dollar (ongeveer 109.000 euro) in oktober al onder druk. Sindsdien is de prijs gezakt tot onder de 86.000 dollar.
2 uur geleden