Ford zet levering elektrische pick-uptrucks stop
DEARBORN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford heeft de levering van zijn elektrische pick-uptruck F-150 Lightning stopgezet om een onbekend probleem met de voertuigen. Dat gebeurt enkele weken nadat het bedrijf had aangekondigd de productie van datzelfde model af te schalen in de Verenigde Staten door afnemende verkopen.
Het gaat om de F-150 Lightning uit modeljaar 2024 waarvan de levering in januari is begonnen. Het bedrijf gaat kwaliteitscontroles uitvoeren op de trucks, heeft het gezegd. Ford wilde niet toelichten waarom het deze controles gaat doen. Ook is niet duidelijk wanneer de levering aan autodealers weer wordt hervat. Ford zette de verzending van de elektrische pick-uptruck stop op 9 februari.
Het model was vorig jaar de best verkochte elektrische pick-uptruck in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse concern verminderde de productie van de F-150 Lightning in januari naar eigen zeggen om een "optimale balans" te bereiken tussen productie, omzetgroei en winstgevendheid. Ford denkt dat de verkopen van elektrische auto's dit jaar minder hard stijgen dan eerder verwacht. Het bedrijf is naar eigen zeggen het op een na populairste merk voor elektrische auto's in de VS, na marktleider Tesla.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Banco BPM heeft met scepsis gereageerd op het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena. De financieel dienstverlener wees erop dat het bod in aandelen van 25,3 miljard geen premie bevat voor aandeelhouders van Banco BPM.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies gesloten, vooral door een koersdaling van chipbedrijf Besi. De chiptoeleverancier sloot de rij nadat er tegenvallend nieuws vanuit Zuid-Korea werd gepubliceerd.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft importheffingen aangekondigd op Amerikaanse goederen met een waarde van omgerekend 27,6 miljard Canadese dollar (17 miljard euro). Daarmee vergeldt het land de heffingen die de regering-Trump invoerde voor Canadese waren "dollar voor dollar", meldde de regering. De heffingen zijn onder andere gericht op staal, zuivel, landbouwmachines en elektronica.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Agentschap voor Gegevensbescherming (ANPD) heeft TikTok een boete van omgerekend 25 miljoen euro opgelegd. Volgens de instantie heeft het socialemediabedrijf gegevens van kinderen en jongeren onrechtmatig verwerkt.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De maker van zelfsturende auto's Waymo wil vanaf eind volgend jaar in München taxidiensten met zelfrijdende voertuigen aanbieden. Daarmee wordt Duitsland de derde geplande internationale markt van het bedrijf en de eerste binnen de Europese Unie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De recente neerslag in het stroomgebied van de Rijn voorkomt een verdere verslechtering van de aan- en afvoer naar de haven van Rotterdam. Maar van een terugkeer naar een normalere situatie is nog geen sprake, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. "De waterstanden blijven op belangrijke delen van de Rijn te laag voor normale belading van binnenvaartschepen. Daardoor blijven de beperkingen voor het vervoer van en naar de Rotterdamse haven naar verwachting ook de komende periode merkbaar."
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - De helft van alle banen die Volkswagen wil schrappen bij een nieuwe reorganisatie zal in Duitsland verloren gaan. Dat kondigde topman Oliver Blume van het Duitse autoconcern aan. Volgens de Volkswagen-baas zijn de ingrepen nodig, omdat de vaste kosten bij het bedrijf 30 procent hoger zijn dan bij concurrenten.
3 uur geleden