Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ford zet levering elektrische pick-uptrucks stop

Ford zet levering elektrische pick-uptrucks stop

DEARBORN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford heeft de levering van zijn elektrische pick-uptruck F-150 Lightning stopgezet om een onbekend probleem met de voertuigen. Dat gebeurt enkele weken nadat het bedrijf had aangekondigd de productie van datzelfde model af te schalen in de Verenigde Staten door afnemende verkopen.

Het gaat om de F-150 Lightning uit modeljaar 2024 waarvan de levering in januari is begonnen. Het bedrijf gaat kwaliteitscontroles uitvoeren op de trucks, heeft het gezegd. Ford wilde niet toelichten waarom het deze controles gaat doen. Ook is niet duidelijk wanneer de levering aan autodealers weer wordt hervat. Ford zette de verzending van de elektrische pick-uptruck stop op 9 februari.

Het model was vorig jaar de best verkochte elektrische pick-uptruck in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse concern verminderde de productie van de F-150 Lightning in januari naar eigen zeggen om een "optimale balans" te bereiken tussen productie, omzetgroei en winstgevendheid. Ford denkt dat de verkopen van elektrische auto's dit jaar minder hard stijgen dan eerder verwacht. Het bedrijf is naar eigen zeggen het op een na populairste merk voor elektrische auto's in de VS, na marktleider Tesla.

Meer uit Financieel

Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiƫn voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

1 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiƫn van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

1 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

1 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

1 uur geleden
Duitse exporteurs steunen EU-actie bij Amerikaanse heffingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse exporteursvereniging BGA steunt mogelijke vergeldingsmaatregelen van de EU, als de nieuwe Amerikaanse invoerheffingen voor auto's uit Europa daadwerkelijk van kracht worden. "Eventuele tegenmaatregelen" zouden al besproken kunnen worden zodra het "duidelijk" is waarom president Donald Trump precies nieuwe tarieven wil invoeren, in welke mate en op welke juridische basis. Dat zegt BGA-voorzitter Dirk Jandura tegen de zakenkrant Handelsblatt.

2 uur geleden
Chipmaker Cerebras wil 3,5 miljard dollar ophalen met beursgang

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips Cerebras Systems wil naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse bedrijf dat de concurrentie aan wil gaan met de grootste chipmaker ter wereld Nvidia wil tot 3,5 miljard dollar (bijna 3 miljard euro) ophalen bij een beursgang.

2 uur geleden
EU adviseert lidstaten geen Huawei en ZTE te gebruiken in netwerk

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft lidstaten aanbevolen om geen apparatuur van de Chinese telecombedrijven Huawei en ZTE te gebruiken voor netwerken van lokale aanbieders. Dat zei een woordvoerder maandag.

3 uur geleden