Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ford zakt op Wall Street na winstwaarschuwing voor 2025

Ford zakt op Wall Street na winstwaarschuwing voor 2025

NEW YORK (ANP) - Ford Motor Company behoorde donderdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De autofabrikant waarschuwde dat de winst dit jaar met meer dan 2 miljard dollar kan dalen ten opzichte van vorig jaar. Aanleiding daarvoor zijn de verwachte omzetdaling in de autosector en de hoge kosten voor de lancering van nieuwe modellen. Tegelijkertijd spelen er zorgen over de gevolgen van importtarieven. Het aandeel werd ruim 6 procent lager gezet.

Financieel topvrouw Sherry House van Ford verklaarde tevens dat de Amerikaanse importtarieven voor Canada en Mexico grote impact gaan hebben op de auto-industrie. "Dat gezegd hebbende, geloven we dat de regering-Trump de Amerikaanse auto-industrie wil steunen", zei zij verder. Ford houdt bij de prognose geen rekening met de impact van wijzigingen in het beleid van de regering. Trump kondigde afgelopen weekend heffingen aan voor Mexico en Canada, maar die werden na onderhandelingen op het laatste moment met een maand uitgesteld.

De algehele stemming op Wall Street was wel positief, na de kleine koerswinsten een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 44.920 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 6074 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,1 procent vooruit tot 19.710 punten.

Amerikaanse arbeidsmarkt

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo viel het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering iets hoger uit dan verwacht. Vrijdag komt het belangrijke banenrapport van de overheid. Dat rapport speelt een grote rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

Eli Lilly klom meer dan 2 procent. Het farmaceutische concern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ondanks de sterke verkopen van zijn afslank- en diabetesmedicijnen viel de omzet echter wel wat tegen.

Qualcomm

Qualcomm verloor 5 procent. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien, maar beleggers maken zich zorgen over de afnemende vraag naar de chips van het bedrijf. Ook Arm Holdings (min 7 procent) moest het ontgelden. De Britse chipontwikkelaar versloeg de marktverwachtingen nipt in het afgelopen kwartaal, maar werd negatiever over de verwachtingen voor het hele jaar.

Skyworks Solutions kelderde bijna 27 procent. Het chipbedrijf, een leverancier van Apple, waarschuwde dat de winst in het huidige kwartaal lager zal uitvallen dan voorzien.

Meer uit Financieel

Irak heropent luchtruim na staakt-het-vuren VS en Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

45 minuten geleden
Shell: aanzienlijk hoger resultaat met oliehandel ondanks oorlog

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.

1 uur geleden
AEX opent flink hoger na wapenstilstand, Shell hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.

1 uur geleden
UMG: overnamebod Pershing Square Holdings wordt bekeken

HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft een overnamebod van Pershing Square Holdings ontvangen en zegt dit te beoordelen. Het bedrijf zal geen verder commentaar geven op het voorstel "totdat de Raad van Bestuur zijn beoordeling heeft afgerond".

2 uur geleden
Europese gasprijs zakt fors na staakt-het-vuren Iran en VS

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs zakte woensdagochtend tot wel 20 procent bij opening van de handel. Handelaren lijken opgelucht te reageren op het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten in het Midden-Oosten. Nu is de hoop dat de Straat van Hormuz snel weer wordt opengesteld, waardoor gasleveringen uit de Golfstaten kunnen worden hervat.

2 uur geleden
DNB: minder hypotheken, meer autoleningen verpakt

AMSTERDAM (ANP) - De markt voor verpakte leningen in Nederland bestaat steeds meer uit autoleningen en consumentenkredieten. Er worden juist minder woninghypotheken verpakt en verkocht, concludeert De Nederlandsche Bank na onderzoek. Volgens DNB daalde de totale markt van het verkopen en verpakken van leningen in de afgelopen vijf jaar, van 38 miljard euro naar 29,6 miljard.

3 uur geleden
Reders bestuderen wapenstilstand, hervatten scheepvaart kost tijd

NEW YORK (ANP) - Rederijen proberen zo snel mogelijk de details te begrijpen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran dat de Straat van Hormuz tijdelijk zou kunnen openen voor scheepvaart. Meer dan achthonderd schepen zitten nu vast in de Perzische Golf. Volgens persbureau Bloomberg bestudeert onder meer de Japanse rederijvereniging, een belangrijke brancheorganisatie, het akkoord om leden te kunnen adviseren.

3 uur geleden