Ford zakt op Wall Street na bijstellen winstverwachting
NEW YORK (ANP) - Autoproducent Ford behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. Het bedrijf waarschuwde dat de winst dit jaar lager uitvalt door nieuwe afspraken met vakbond United Auto Workers en stijgende loonkosten. Het aandeel verloor uiteindelijk 3,1 procent.
Personeel van Ford legde wekenlang het werk neer. Ook bij General Motors en de Amerikaans-Europese automaker Stellantis werd gestaakt. De werkonderbrekingen kostten de autoproducenten miljarden dollars. Ford gaf eerder al aan dat het om 1,3 miljard dollar zou gaan. Het was voor het eerst dat alle drie de autofabrikanten in Detroit tegelijkertijd werden getroffen door stakingen.
De aandacht van beleggers ging echter vooral uit naar nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten. Zo bleek dat de favoriete inflatiemaatstaf van de Amerikaanse Federal Reserve in oktober is afgenomen tot 3,5 procent, van 3,7 procent een maand eerder. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop bij beleggers dat de Fed nu echt klaar is met het verhogen van de rente en volgend jaar de leenkosten weer zal gaan verlagen.
Salesforce
De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag 1,5 procent hoger op 35.950,89 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 4567,80 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 14.226,22 punten.
Salesforce steeg 9,4 procent. Het Amerikaanse softwareconcern presteerde het afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook waren zij te spreken over de vooruitzichten voor het huidige kwartaal en de rest van het jaar.
Olieprijzen
Tesla zakte 1,8 procent. De fabrikant van elektrische auto's levert na twee jaar van vertragingen en productieproblemen eindelijk zijn eerste Cybertrucks af. Vlak voor het sluiten van de beurs werd bekend dat het goedkoopste model, dat pas beschikbaar zal zijn in 2025, een prijskaartje krijgt van 61.000 dollar, omgerekend zo'n 56.000 euro.
De olieprijzen gingen gedurende de handelsdag omlaag. Oliehandelaren reageerden niet enthousiast op afspraken die zijn gemaakt door oliekartel OPEC en bondgenoten. Donderdag kwamen zij overeen de olieproductie volgend jaar met nog eens 1 miljoen vaten te verminderen, om zo de olieprijzen te stutten. Maar handelaren twijfelen of de betrokken landen die afspraken zullen naleven. Een vat Amerikaanse olie werd 3,4 procent goedkoper op 75,19 dollar. Brentolie zakte 0,3 procent in prijs tot 82,83 dollar.
De euro was 1,0885 dollar waard, tegen 1,0905 dollar bij het slot van de beurzen in Europa.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.
29 minuten geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiƫle prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.
31 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."
47 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder omzet geboekt als gevolg van nadelige valutaeffecten. Het concern heeft al tijden last van de gedaalde waarde van de dollar.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot nieuwe topman. Garnier moet in april 2027 de huidige bestuursvoorzitter Frans Muller opvolgen. Muller zal na zijn vertrek met pensioen gaan, na het bedrijf sinds juli 2018 te hebben geleid.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich merkt dat klanten aan het einde van het eerste kwartaal aankopen naar voren hebben gehaald door de Iranoorlog. Het Nederlands-Zwitserse concern zag in maart bestellingen bij de parfum- en schoonheidsactiviteiten vervroegd worden. Klanten waren bang dat toeleveringen in gevaar zouden komen door de situatie in het Midden-Oosten.
1 uur geleden