
Ford verliest op Wall Street, Netflix maakt koerssprong
NEW YORK (ANP) - Ford Motor was woensdag een van de verliezers op de beurzen in New York. Het autoconcern kondigde een terugroepactie aan van ruim 2 miljoen auto's, voornamelijk uit de Verenigde Staten. Verder ging de aandacht van beleggers vooral naar Netflix dat fors aan beurswaarde won na een sterk kwartaalbericht.
Ford zakte 3 procent. Bij de populaire Explorer met bouwjaren 2011 tot 2019 zou bepaalde bekleding los kunnen laten. Ford wist al langer van het euvel, maar schatte in dat het geen risico voor de verkeersveiligheid vormde. Daar is toezichthouder NHTSA het niet mee eens, vandaar Ford alsnog zoveel auto's terug naar de garage moet laten komen.
Netflix werd juist bijna 11 procent hoger gezet. De videostreamingdienst heeft het beste kwartaal achter de rug sinds de begindagen van de coronapandemie. In de laatste drie maanden van vorig jaar kreeg Netflix er 13,1 miljoen abonnees bij, beduidend meer dan in de voorgaande perioden en veel meer dan analisten hadden verwacht. Alles bij elkaar telt Netflix nu meer dan 260 miljoen accounts. Dat is bijna 13 procent meer dan een jaar terug en een nieuw recordniveau.
Grote bedrijven
Op Wall Street werden weer veel resultaten van grote bedrijven verwerkt. De belangrijkste beursgraadmeters kwamen niet veel van hun plek. De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 37.806,39 punten. De brede S&P 500-index won 0,1 procent tot 4868,55 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 15.481,92 punten.
Texas Instruments verloor op zijn beurt ruim 2 procent. De chipproducent zag de omzet en winst dalen in het afgelopen kwartaal en gaf teleurstellende verwachtingen af voor het huidige kwartaal. AT&T zakte daarnaast 3 procent. Het telecomconcern schroefde bij de publicatie van de kwartaalcijfers zijn winstverwachting voor heel 2024 terug.
eBay
eBay hoorde wel bij de winnaars met een plus van 0,5 procent. Het internetbedrijf ontslaat ongeveer 9 procent van zijn personeel, waarmee zo'n duizend banen verloren gaan. Ook gaat het bedrijf minder externe werkkrachten inhuren. Het onlineplatform voor shoppen en veilingen wil kosten besparen om de "uitdagende" economische omstandigheden. Het is de tweede ontslagronde bij eBay in een jaar tijd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. Beleggers op Wall Street verwerkten het nieuws dat president Donald Trump vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent wil invoeren op een deel van de producten uit Canada. Daardoor werden de handelszorgen weer aangewakkerd. Verder was jeansmerk Levi Strauss een flinke winnaar na goed ontvangen kwartaalcijfers.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, mikt bij een volgende financieringsronde op een waarde van wel 200 miljard dollar. Dat melden bronnen aan zakenkrant Financial Times. Daarmee zou xAI tien keer meer waard zijn dan begin volgend jaar.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het grote internationale mijnbouwconcern Rio Tinto wil meer investeren in koperproductie in de Verenigde Staten nu president Donald Trump importheffingen van 50 procent op buitenlands koper heeft aangekondigd die per 1 augustus moeten ingaan. Volgens topvrouw Katie Jackson van de koperdivisie van Rio Tinto is er een "sterke wens" bij het bedrijf voor meer investeringen in Amerikaanse koperproductie.
5 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse BASF, 's werelds grootste chemieconcern, verlaagt de winstverwachting voor dit jaar. Het bedrijf kampt met een zwakkere vraag naar chemicaliƫn door de economische onzekerheid vanwege de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Ook heeft BASF te maken met een zwakkere vraag naar chemicaliƫn in China.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten. Beleggers in Europa wachten vooral op een brief die de Amerikaanse president Donald Trump mogelijk vrijdag stuurt naar Brussel, over de importheffingen die hij wil opleggen op goederen uit de Europese Unie. Daarnaast kondigde Trump aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Europese wijnen gaan mogelijk niet profiteren van een voorkeursbehandeling in een handelsovereenkomst tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Dat stelt de belangrijkste lobbygroep van de Europese wijnindustrie, die zich zorgen maakt en wil dat Brussel de belangen van wijnproducenten behartigt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omlaag, na een nieuwe tariefaanval van Donald Trump op Canada. De Amerikaanse president wil vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent invoeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen. De handelsstrijd tussen de twee buurlanden lijkt daarmee weer op te laaien.
9 uur geleden