Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ford verkoopt minder voertuigen maar boekt meer winst

Ford verkoopt minder voertuigen maar boekt meer winst

DEARBORN (ANP) - Ford heeft het afgelopen kwartaal minder voertuigen verkocht door het aanhoudende chiptekort. Toch boekte de autofabrikant meer omzet en meer winst dan in dezelfde periode vorig jaar doordat de prijzen van zijn auto's hoger waren. Het bedrijf richtte zich naar eigen zeggen op populaire nieuwe modellen van de Bronco en Maverick.

De autobouwer verkocht 1,1 miljoen voertuigen, 11 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Ford boekte in het vierde kwartaal een omzet van 37,7 miljard dollar, ruim 32 miljard euro. Dat is op jaarbasis 5 procent meer. De winst voor aftrek van onder meer belastingen steeg naar 2 miljard dollar, tegen de 1,7 miljard dollar van een jaar eerder. De resultaten bleven achter bij wat analisten in doorsnee hadden verwacht.

In 2022 verwacht Ford 10 tot 15 procent meer auto's te kunnen maken, hoewel het chiptekort nog zal aanhouden. De fabrikant waarschuwt dat de kosten zullen stijgen doordat onder meer grondstoffen duurder worden.

In heel 2021 produceerde Ford 6 procent minder voertuigen dan een jaar eerder. Het bedrijf moest gedurende het jaar veel fabrieken stilleggen vanwege de chiptekorten. De omzet over het hele jaar bedroeg 136,3 miljard dollar, 7 procent meer dan een jaar eerder. Daarop werd een nettowinst geboekt van 17,9 miljard dollar, tegen het verlies van 1,3 miljard dollar een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

3 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

3 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

5 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

14 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

15 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

16 uur geleden