Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ford schrapt 3000 banen om kosten te verlagen

Ford schrapt 3000 banen om kosten te verlagen

DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Ford Motor gaat zo'n 3000 werknemers en uitzendkrachten ontslaan. Het concern wil daarmee snijden in de kosten en de overstap naar elektrische auto's versnellen.

De autofabrikant stuurde maandag een e-mail hierover naar werknemers. Daarin staat dat de betreffende medewerkers vanaf deze week op de hoogte worden gebracht van de bezuinigingen.

De inkrimping van het personeel treft hoofdzakelijk werknemers in de Verenigde Staten, zegt een woordvoerder van het bedrijf. Ongeveer 2000 banen verdwijnen bij Ford in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Een woordvoerder van het concern sluit niet uit dat er nog meer banen verdwijnen. Persbureau Bloomberg meldde eerder dat Ford overweegt om tot 8000 banen te schrappen.

Ford heeft in maart zijn activiteiten opgesplitst in twee bedrijfsonderdelen, een voor elektrische wagens en een voor auto's met een verbrandingsmotor. Vooral in die laatste afdeling wordt fors ingegrepen, zo werd eerder al bekend.

Het concern wil 50 miljard dollar steken in het maken en op de markt brengen van elektrische auto's. Tegen het einde van 2026 wil Ford 2 miljoen elektrisch aangedreven auto's per jaar maken. Vorig jaar waren dat er nog minder dan 30.000.

Meer uit Financieel

Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

3 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

13 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

1 dag geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden