Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ford profiteert van hoge prijzen, maar verwacht stijging kosten

Ford profiteert van hoge prijzen, maar verwacht stijging kosten

DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Automaker Ford heeft in het tweede kwartaal de omzet en winst opgevoerd ondanks leveringsproblemen van chips en andere materialen. Het Amerikaanse bedrijf profiteerde van hogere prijzen voor voertuigen, omdat vooral duurdere modellen en uitvoeringen werden verkocht. Voor het komende halfjaar verwacht Ford dat er meer materialen beschikbaar komen en dus meer auto's gemaakt kunnen worden. Tegelijkertijd rekent het bedrijf op meer last van hogere kosten door de sterke inflatie.

De omzet van Ford kwam uit op 40,2 miljard dollar, omgerekend 39,4 miljard euro. Dat is een toename van 50 procent ten opzichte van het tweede kwartaal van 2021. De winst bedroeg 700 miljoen dollar, tegenover 600 miljoen dollar een jaar eerder.

Om de hogere kosten te compenseren gaat Ford snijden in het personeelsbestand. Het bedrijf liet niets los over hoeveel mensen hun baan dreigen te verliezen, maar volgens mediaberichten zou het om tot wel 8000 mensen gaan. Die reorganisatie past bij de overgang naar elektrisch rijden waar Ford volop op inzet. Zo heeft de onderneming genoeg batterijcapaciteit om het aantal gebouwde elektrische auto's stevig op te voeren. Ook komen er meer elektrische modellen aan.

Meer uit Financieel

ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

1 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

2 uur geleden
Amerikaanse beurzen starten december lager door val bitcoin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.

4 uur geleden
Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiƫn) aan de Tweede Kamer.

8 uur geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

8 uur geleden
FNV hekelt langere beslistermijn UWV voor WIA-beoordelingen

DEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliƫnten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.

9 uur geleden
WirtschaftsWoche: RTL schrapt 800 tot 1000 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.

9 uur geleden