Ford onderuit op Wall Street na teleurstellende cijfers
NEW YORK (ANP) - Ford is donderdag hard onderuitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. De winst viel echter veel lager uit dan voorzien door hogere garantiekosten voor problemen met oudere modellen. Volgens financieel topman John Lawler hoopt Ford met de recente kwaliteitsverbeteringen de garantiekosten in de toekomst te verlagen. Het aandeel werd bijna 17 procent lager gezet.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent hoger op 40.032 punten, na een verlies van ruim 1 procent een dag eerder. De brede S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 5424 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,7 procent op 17.227 punten. De S&P 500 en de Nasdaq zakten woensdag respectievelijk dik 2 procent en 3,6 procent door forse koersverliezen in de techsector.
Beleggers verwerkten tevens nieuwe gegevens over de Amerikaanse economie. Zo bleek dat de grootste economie ter wereld in het tweede kwartaal met 0,7 procent is gegroeid. Dat was meer dan verwacht. Verder liep de inflatie wat terug, waardoor de speculatie blijft bestaan dat de Federal Reserve in september de rente gaat verlagen.
Nvidia
Naast Ford gingen ook andere grote autofabrikanten omlaag. Zo zakte Stellantis dik 9 procent in New York. Het Amerikaans-Europese autoconcern achter merken als Jeep, Dodge, Fiat, Peugeot en Opel zag de winst fors dalen door zwakke verkopen op de Amerikaanse markt. In Japan ging Nissan onderuit na een winstalarm. De Japanse autofabrikant heeft vooral last van de hevige prijsconcurrentie in de VS en de concurrentie van Chinese fabrikanten.
Tesla ging wel 1 procent omhoog. Woensdag kelderde Tesla dik 12 procent, nadat de elektrische autofabrikant voor het vierde kwartaal op rij niet aan de verwachtingen wist te voldoen. De koersval van Tesla zorgde in combinatie met een tegenvallend kwartaalbericht van Google-moeder Alphabet voor de grootste verkoopgolf op Wall Street sinds 2022. Alphabet noteerde bijna 3 procent lager, na een verlies van 5 procent een dag eerder.
De chipsector bleef verder in belangstelling staan door de aanhoudende zware koersverliezen in Europa, waar de kwartaalberichten van chiptoeleverancier Besi en chipproducent STMicroelectronics tegenvielen. Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld, verloor in New York zo'n 6 procent. De grote aanjager van de rally in de chipsector dit jaar zakte een dag eerder bijna 7 procent.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
56 minuten geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
6 uur geleden