Ford onderuit op Wall Street na tegenvallende winstverwachting
NEW YORK (ANP) - Ford Motor behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York na de bekendmaking van een tegenvallende winstverwachting voor het hele jaar. Het aandeel van de autofabrikant dook kort na de opening van de beurs bijna 10 procent omlaag. McDonald's viel op bij de stijgers met een koerswinst van 1,8 procent. De fastfoodketen boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet en winst dan verwacht, maar de verkopen van filialen die langer dan een jaar open zijn lieten de grootste daling zien in vier jaar. De hamburgerketen waarschuwde eerder al dat consumenten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven.
Het aandeel McDonald's kwam eerder deze maand onder druk te staan door een E.coli-uitbraak in de Verenigde Staten. Die uitbraak werd gelinkt aan hamburgers van het bedrijf. Volgens McDonald's werd de uitbraak veroorzaakt door besmette uien van een leverancier. In het kwartaalrapport ging het bedrijf niet verder in op de kwestie.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de kleine koerswinsten een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 42.213 punten en de breder samengestelde S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 5806 punten. Techgraadmeter Nasdaq leverde 0,3 procent in op 18.524 punten.
Pfizer boekte afgelopen kwartaal veel meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzet- en winstverwachting voor het hele jaar, mede dankzij beter dan verwachte verkopen van zijn coronapil Paxlovid. Beleggers waren hier echter niet van onder de indruk, het aandeel verloor 0,4 procent.
Google-moederbedrijf Alphabet won 0,4 procent en chipproducent Advanced Micro Devices werd 0,3 procent meer waard. Beide techbedrijven komen na de slotbel in New York met cijfers. Later deze week volgen de resultaten van grote techbedrijven als Microsoft, Apple, Amazon en Meta Platforms.
De cryptobedrijven gingen verder omhoog door de aanhoudende opmars van de bitcoin en andere digitale munten. Zo stegen MicroStrategy en Coinbase tot 2,6 procent. De bitcoin klom 2,2 procent en was voor het eerst sinds juni meer dan 71.000 dollar waard.
De olieprijzen krabbelden op na de forse koersdaling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 67,59 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent duurder, op 71,63 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Comcast hoorde maandag bij de grote stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse mediaconcern heeft plannen bekendgemaakt om het bedrijf op te splitsen. De telecomactiviteiten komen daarbij los te staan van de entertainmenttak. Comcast wil zijn mediadivisies NBCUniversal en Sky onderbrengen in een zelfstandig bedrijf.
22 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering wil voorkomen dat Volkswagen fabrieken in het land sluit. Dat zei een woordvoerder van de regering maandag. De autobouwer zou van plan zijn om vier Duitse fabrieken te sluiten, meldde vakblad Manager Magazin vrijdag. Ook zou de autofabrikant uit Duitsland de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Volkswagen heeft de plannen zelf nog niet naar buiten gebracht.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een vrije dag voor Ketikoti is makkelijk te regelen, maar dat werkgevers het gaan verplichten, lijkt niet waarschijnlijk. Dat zegt een woordvoerder van werkgeversvereniging AWVN. Volgens de woordvoerder hebben veel werknemers een voorkeur voor flexibiliteit in vrije dagen.
1 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Spanje verwacht dat zijn economie dit jaar harder groeit dan eerder gedacht. Het ministerie van Economische Zaken liet maandag weten een toename van 2,6 procent van het bruto binnenlands product (bbp) te voorzien. Eerder ging Madrid nog uit van 2,2 procent groei.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) heeft een lening toegezegd van 3 miljard euro aan vliegtuigbouwer Airbus. Dat is de grootste bedrijfslening die de EIB ooit heeft goedgekeurd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz is gevaren, is afgelopen weekend teruggelopen nadat het evacuatieplan is gepauzeerd, blijkt uit data van AXSMarine. Donderdagavond heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) het begeleiden van schepen uit de Perzische Golf gestaakt na een aanval op een schip.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij verzekeraars lopen de schademeldingen op na het noodweer van afgelopen weekend, dat voor overlast zorgde in het hele land. Zaterdagavond was overal in Nederland code oranje van kracht vanwege zware onweersbuien, met op sommige plaatsen grote hagelstenen en harde wind.
4 uur geleden