Ford heeft genoeg accu's voor 600.000 elektrische auto's per jaar
DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Ford Motor heeft zich verzekerd van de levering van voldoende batterijen om vanaf volgend jaar 600.000 elektrische voertuigen per jaar te kunnen produceren. Dat meldt de Amerikaanse autofabrikant donderdag in een verklaring. De productiedoelstelling voor de komende jaren is een enorme stap vooruit aangezien Ford vorig jaar in de Verenigde Staten maar 27.140 stekkervoertuigen heeft verkocht.
De automaker heeft onder meer een contract getekend met de Chinese acculeverancier Contemporary Amperex Technology. Ford meldde ook dat het al 70 procent van de batterijcapaciteit heeft veiliggesteld om vanaf 2026 jaarlijks meer dan 2 miljoen elektrische voertuigen te kunnen bouwen, een doelstelling die topman Jim Farley in maart bekendmaakte.
Ford kondigde eerder al aan samen met het Zuid-Koreaanse SK Innovation ruim 11 miljard dollar te investeren in drie batterijfabrieken en een assemblagefabriek voor elektrische auto's in Tennessee en Kentucky. Het bedrijf verwacht dat de wereldwijde vraag naar elektrische voertuigen met meer dan 90 procent per jaar zal groeien.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na twee maanden van daling weer licht gestegen. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging zijn er in maart ruim 1 procent meer nieuwe wagens op kenteken gezet dan een jaar eerder. In januari en februari holde de verkoop nog flink achteruit.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen voor olie en gas zijn woensdag aanzienlijk gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog tegen Iran. Zijn uitlatingen voeden de hoop dat er spoedig een einde komt aan de oorlog, die voor grote verstoringen in de toevoer van brandstoffen heeft gezorgd.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten werd verder aangewakkerd door opmerkingen van Donald Trump. De Amerikaanse president verwacht "de klus te zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dinsdag al dat Trump de oorlog in Iran mogelijk snel wil beƫindigen, ook zonder heropening van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft tot dusver ruim 6,8 miljoen belastingaangiftes ontvangen. Volgens de Belastingdienst loopt het aantal aangiftes daarmee iets voor op vorig jaar. Toen werden halverwege de aangifteperiode ruim 6,7 miljoen aangiftes ontvangen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiƫle basis is versterkt, aldus PLUS.
2 uur geleden