Ford heeft genoeg accu's voor 600.000 elektrische auto's per jaar
DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Ford Motor heeft zich verzekerd van de levering van voldoende batterijen om vanaf volgend jaar 600.000 elektrische voertuigen per jaar te kunnen produceren. Dat meldt de Amerikaanse autofabrikant donderdag in een verklaring. De productiedoelstelling voor de komende jaren is een enorme stap vooruit aangezien Ford vorig jaar in de Verenigde Staten maar 27.140 stekkervoertuigen heeft verkocht.
De automaker heeft onder meer een contract getekend met de Chinese acculeverancier Contemporary Amperex Technology. Ford meldde ook dat het al 70 procent van de batterijcapaciteit heeft veiliggesteld om vanaf 2026 jaarlijks meer dan 2 miljoen elektrische voertuigen te kunnen bouwen, een doelstelling die topman Jim Farley in maart bekendmaakte.
Ford kondigde eerder al aan samen met het Zuid-Koreaanse SK Innovation ruim 11 miljard dollar te investeren in drie batterijfabrieken en een assemblagefabriek voor elektrische auto's in Tennessee en Kentucky. Het bedrijf verwacht dat de wereldwijde vraag naar elektrische voertuigen met meer dan 90 procent per jaar zal groeien.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
51 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
2 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
13 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
13 uur geleden