Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ford gaat Tesla-stekker gebruiken in de Verenigde Staten

Ford gaat Tesla-stekker gebruiken in de Verenigde Staten

DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Eigenaren van een elektrische Ford kunnen in de Verenigde Staten en Canada vanaf volgend jaar terecht bij alle laadpunten van concurrent Tesla. Vanaf 2025 gaat Ford de door Tesla ontwikkelde stekker voor elektrische auto's gebruiken voor zijn voertuigen. De specificaties voor die stekker werden eind vorig jaar door Tesla vrijgegeven, maar Ford is het eerste bedrijf dat aankondigt die standaard te gaan gebruiken.

Potentiƫle kopers van elektrische auto's in de VS noemen toegang tot laadpalen een belangrijke zorg. Tesla heeft door de hele VS snellaadstations en door de samenwerking kan Ford die zorg bij zijn klanten wegnemen. Ford en Tesla zeiden niets over financiƫle afspraken rond de deal.

De door Tesla ontwikkelde stekker, de zogeheten North American Charging Standard, is door de koppositie van Tesla op het gebied van elektrische auto's de meest gebruikte stekker in de VS. In Europa is de zogeheten CCS-stekker de standaard. Tesla's in Europa hebben die stekker.

Meer uit Financieel

VEH: netcongestie groot risico voor nieuwbouw en energietransitie

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.

1 uur geleden
Staking bij Lufthansa raakt 100.000 reizigers

BERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.

1 uur geleden
Brancheorganisatie wil drastische versnelling aanpak netcongestie

DEN HAAG (ANP) - Bouwend Nederland noemt het zorgelijk dat de situatie op het elektriciteitsnet in Flevoland, Gelderland en Utrecht is verslechterd. De brancheorganisatie wil dat vergunningsprocessen "drastisch worden versneld", waarbij ook het stikstofdossier een belemmerende rol speelt.

1 uur geleden
TenneT: veel knoppen om aan te draaien voor minder druk op net

DEN HAAG (ANP) - TenneT stelt dat er "veel verschillende knoppen zijn waar je aan kunt draaien" om de druk op het elektriciteitsnet te verminderen. Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt en een aansluitstop voor consumenten en mkb'ers dreigt, waarschuwde de landelijke netbeheerder donderdag.

2 uur geleden
Unilever nog niet klaar met snoeien in merken voor etenswaren

LONDEN (ANP) - Unilever is nog niet klaar met het afstoten van kleinere merken in zijn divisie voor etenswaren. Het Britse verzorgings- en voedingsmiddelenbedrijf verwacht met producten voor persoonlijke verzorging en schoonheid sneller te groeien. De divisie voor voedingsmiddelen concentreert zich daarom steeds meer op twee sterke merken: bouillonmerk Knorr en sauzenmerk Hellmann's.

2 uur geleden
Gegevens van miljoenen accounts Odido gelekt bij cyberaanval

DEN HAAG (ANP) - Door een cyberaanval bij telecomprovider Odido zijn persoonsgegevens van 6,2 miljoen accounts gelekt. Het gaat onder meer om naam, woonadres en bankrekeningnummer van klanten. Wachtwoorden, factuur- en belgegevens zijn wel veilig. Odido zoekt nog uit om hoeveel mensen het precies gaat en heeft het incident gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).

2 uur geleden
TenneT: aansluitingsstop op stroomnet dreigt in drie provincies

DEN HAAG (ANP) - Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt. Er zijn snel ingrijpende maatregelen nodig om te voorkomen dat later dit jaar geen nieuwe woningen of bedrijven meer kunnen worden aangesloten, waarschuwt netbeheerder TenneT. Daar wordt de komende tijd over gesproken met overheden, regionale netbeheerders en het bedrijfsleven.

3 uur geleden