Ford gaat Tesla-stekker gebruiken in de Verenigde Staten
DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Eigenaren van een elektrische Ford kunnen in de Verenigde Staten en Canada vanaf volgend jaar terecht bij alle laadpunten van concurrent Tesla. Vanaf 2025 gaat Ford de door Tesla ontwikkelde stekker voor elektrische auto's gebruiken voor zijn voertuigen. De specificaties voor die stekker werden eind vorig jaar door Tesla vrijgegeven, maar Ford is het eerste bedrijf dat aankondigt die standaard te gaan gebruiken.
Potentiële kopers van elektrische auto's in de VS noemen toegang tot laadpalen een belangrijke zorg. Tesla heeft door de hele VS snellaadstations en door de samenwerking kan Ford die zorg bij zijn klanten wegnemen. Ford en Tesla zeiden niets over financiële afspraken rond de deal.
De door Tesla ontwikkelde stekker, de zogeheten North American Charging Standard, is door de koppositie van Tesla op het gebied van elektrische auto's de meest gebruikte stekker in de VS. In Europa is de zogeheten CCS-stekker de standaard. Tesla's in Europa hebben die stekker.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.
4 uur geleden