Ford en Rivian gaan toch niet samen een elektrische auto maken
IRVINE (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford en maker van elektrische auto's Rivian zien af van plannen om samen een elektrische auto te maken. Ford heeft meer vertrouwen gekregen in de eigen strategie en het vermogen om marktaandeel te winnen op het gebied van elektrisch rijden. De Amerikaanse automaker bouwt onder meer de Mustang Mach-E en de E-Transit.
Ford investeerde in 2019 een half miljard dollar (zo'n 443 miljoen euro) in Rivian. Zijn aandeel van 12 procent in Rivian is inmiddels bijna tien keer zoveel waard geworden. De concurrent van Tesla ging eerder deze maand naar de beurs en de beurswaarde van Rivian is al groter dan die van Ford.
Rivian wordt gezien als mogelijke rivaal van Tesla. Het bedrijf maakt behalve busjes ook een elektrische pick-uptruck. Die wordt vanaf eind dit jaar aan klanten geleverd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
35 minuten geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
5 uur geleden