
Foppen vijfde in finale 5000 meter EK atletiek, zege Ingebrigtsen
MÜNCHEN (ANP) - De Nederlander Mike Foppen is bij de Europese kampioenschappen atletiek als vijfde geëindigd op de 5000 meter. Nijmegenaar Foppen ging lang mee, tot Jakob Ingebrigtsen begon te versnellen. De Noorse titelverdediger liep naar het goud in 13.21,13, gevolgd door de Spanjaard Mohamed Katir: 13.22,98. De Italiaan Yemaneberhan Crippa pakte in 13.24,83 het brons.
Ingebrigtsen kroonde zich vorige maand in het Amerikaanse Eugene ook al tot wereldkampioen op de 5000 meter.
Foppen, die in de slotfase nog een aantal concurrenten inhaalde, realiseerde een tijd van 13.27,93. De Nederlander had zich niet gekwalificeerd voor de WK.
Meer uit Sport
BOSTON (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba zijn er nog niet in geslaagd om zich te verzekeren van een ticket voor de Olympische Spelen van 2026. Het Nederlandse duo eindigde op de WK in Boston als vijftiende, waar een plaats bij de eerste veertien goed was geweest voor kwalificatie voor de Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De Nederlander Xander Bogaerts is met San Diego Padres het honkbalseizoen in de Major League Baseball (MLB) begonnen met een zege op Atlanta Braves. De Padres waren thuis met 7-4 te sterk voor het team van Oranje-internationals Jurickson Profar en Ozzie Albies.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Novak Djokovic is weer een stap dichter bij zijn honderdste toernooizege gekomen. De 37-jarige Serviër heeft zich geplaatst voor de halve finale van het toernooi van Miami. Hij boekte een zege op de Amerikaan Sebastian Korda: 6-3 7-6 (4). Djokovic kwam in de tweede set terug van een achterstand van 4-1.
13 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Het besluit van Red Bull om hem na twee races al te laten vallen, is Liam Lawson zwaar gevallen. "Het is moeilijk. Als kind droomde ik ervan om coureur van Red Bull te worden. Daar heb ik mijn hele leven naartoe gewerkt", schreef de Nieuw- Zeelander op Instagram.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - De Tsjechische tennisser Jakub Mensik is doorgedrongen tot de halve finales van de masters in Miami. De 19-jarige nummer 54 van de wereld bedwong in de kwartfinales de Fransman Arthur Fils en won in twee sets: 7-6 (5) 6-1. Mensik staat voor het eerst in zijn carrière in de halve finales van een masterstoernooi.
17 uur geledenDE PANNE (ANP) - Lorena Wiebes heeft de Belgische eendagskoers Classic Brugge-De Panne gewonnen. De wielrenster van SD Worx-Protime was de snelste in een massasprint. Ze won afgelopen zaterdag ook de Italiaanse klassieker Milaan-Sanremo.
19 uur geledenNEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten heeft zich voorin gemeld in het India Open, een toernooi uit de DP World Tour. De Nederlander bezet de gedeelde vierde plaats na de eerste ronde op de golfbaan van New Delhi. Hij noteerde 69 slagen, drie onder par en één meer dan de drie leiders: de Zweed Marcus Kinhult, de Belg Nicolas Colsaerts en de Engelsman Marcus Armitage.
20 uur geleden