Foppen stapt met kuitkramp uit in serie 5000 meter in Tokio
TOKIO (ANP) - Atleet Mike Foppen is in zijn serie van de 5000 meter bij de Olympische Spelen in Tokio voortijdig uitgestapt. Nog voor de passage van het 4-kilometerpunt staakte de 24-jarige atleet uit Nijmegen de strijd. Hij kreeg kramp in zijn linkerkuit.
"Ik zat heel goed in de wedstrijd, liep heel makkelijk en was totaal niet vermoeid, maar na 3 kilometer voelde ik een tikje laag in mijn kuit. Ik heb twee rondes geprobeerd iets anders te lopen, maar op een gegeven moment kon ik totaal geen kracht meer uit mijn linkerkuit halen", verklaarde de zwaar teleurgestelde Foppen zijn uitvallen.
"Ik wilde eerst verder joggen om toch de finish te halen, maar dat was niet de beste optie. Ik weet niet waarom me dit overkomt. Het voelt als een verkramping van mijn spier. Misschien heb ik te weinig gedronken", zei hij.
Olympische debuut
Foppen maakte in Tokio zijn olympische debuut. Zijn aanloop naar Tokio verliep niet bepaald geruststellend. Hij testte enkele keren positief op corona voor vertrek en moest zijn vlucht uitstellen. Hij leverde tot zijn grote opluchting precies op tijd genoeg negatieve testen in om naar de Spelen te kunnen afreizen.
"Ik baal vooral omdat niemand van mij verwachtte dat ik de finale zou halen, maar ik heb nu niet kunnen laten zien wat erin zat. Als ik had kunnen strijden tot aan de finish en niet zou doorgaan naar de finale, was ik blij geweest. Dit voelt als totaal nutteloos."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
3 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
16 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
1 dag geleden