Foppen stapt met kuitkramp uit in serie 5000 meter in Tokio
TOKIO (ANP) - Atleet Mike Foppen is in zijn serie van de 5000 meter bij de Olympische Spelen in Tokio voortijdig uitgestapt. Nog voor de passage van het 4-kilometerpunt staakte de 24-jarige atleet uit Nijmegen de strijd. Hij kreeg kramp in zijn linkerkuit.
"Ik zat heel goed in de wedstrijd, liep heel makkelijk en was totaal niet vermoeid, maar na 3 kilometer voelde ik een tikje laag in mijn kuit. Ik heb twee rondes geprobeerd iets anders te lopen, maar op een gegeven moment kon ik totaal geen kracht meer uit mijn linkerkuit halen", verklaarde de zwaar teleurgestelde Foppen zijn uitvallen.
"Ik wilde eerst verder joggen om toch de finish te halen, maar dat was niet de beste optie. Ik weet niet waarom me dit overkomt. Het voelt als een verkramping van mijn spier. Misschien heb ik te weinig gedronken", zei hij.
Olympische debuut
Foppen maakte in Tokio zijn olympische debuut. Zijn aanloop naar Tokio verliep niet bepaald geruststellend. Hij testte enkele keren positief op corona voor vertrek en moest zijn vlucht uitstellen. Hij leverde tot zijn grote opluchting precies op tijd genoeg negatieve testen in om naar de Spelen te kunnen afreizen.
"Ik baal vooral omdat niemand van mij verwachtte dat ik de finale zou halen, maar ik heb nu niet kunnen laten zien wat erin zat. Als ik had kunnen strijden tot aan de finish en niet zou doorgaan naar de finale, was ik blij geweest. Dit voelt als totaal nutteloos."
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
28 minuten geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
40 minuten geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
2 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
8 uur geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
8 uur geleden