Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Foppen stapt met kuitkramp uit in serie 5000 meter in Tokio

Foppen stapt met kuitkramp uit in serie 5000 meter in Tokio

TOKIO (ANP) - Atleet Mike Foppen is in zijn serie van de 5000 meter bij de Olympische Spelen in Tokio voortijdig uitgestapt. Nog voor de passage van het 4-kilometerpunt staakte de 24-jarige atleet uit Nijmegen de strijd. Hij kreeg kramp in zijn linkerkuit.

"Ik zat heel goed in de wedstrijd, liep heel makkelijk en was totaal niet vermoeid, maar na 3 kilometer voelde ik een tikje laag in mijn kuit. Ik heb twee rondes geprobeerd iets anders te lopen, maar op een gegeven moment kon ik totaal geen kracht meer uit mijn linkerkuit halen", verklaarde de zwaar teleurgestelde Foppen zijn uitvallen.

"Ik wilde eerst verder joggen om toch de finish te halen, maar dat was niet de beste optie. Ik weet niet waarom me dit overkomt. Het voelt als een verkramping van mijn spier. Misschien heb ik te weinig gedronken", zei hij.

Olympische debuut

Foppen maakte in Tokio zijn olympische debuut. Zijn aanloop naar Tokio verliep niet bepaald geruststellend. Hij testte enkele keren positief op corona voor vertrek en moest zijn vlucht uitstellen. Hij leverde tot zijn grote opluchting precies op tijd genoeg negatieve testen in om naar de Spelen te kunnen afreizen.

"Ik baal vooral omdat niemand van mij verwachtte dat ik de finale zou halen, maar ik heb nu niet kunnen laten zien wat erin zat. Als ik had kunnen strijden tot aan de finish en niet zou doorgaan naar de finale, was ik blij geweest. Dit voelt als totaal nutteloos."

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

53 minuten geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

3 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

4 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

4 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

5 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

6 uur geleden