Foppen stapt met kuitkramp uit in serie 5000 meter in Tokio
TOKIO (ANP) - Atleet Mike Foppen is in zijn serie van de 5000 meter bij de Olympische Spelen in Tokio voortijdig uitgestapt. Nog voor de passage van het 4-kilometerpunt staakte de 24-jarige atleet uit Nijmegen de strijd. Hij kreeg kramp in zijn linkerkuit.
"Ik zat heel goed in de wedstrijd, liep heel makkelijk en was totaal niet vermoeid, maar na 3 kilometer voelde ik een tikje laag in mijn kuit. Ik heb twee rondes geprobeerd iets anders te lopen, maar op een gegeven moment kon ik totaal geen kracht meer uit mijn linkerkuit halen", verklaarde de zwaar teleurgestelde Foppen zijn uitvallen.
"Ik wilde eerst verder joggen om toch de finish te halen, maar dat was niet de beste optie. Ik weet niet waarom me dit overkomt. Het voelt als een verkramping van mijn spier. Misschien heb ik te weinig gedronken", zei hij.
Olympische debuut
Foppen maakte in Tokio zijn olympische debuut. Zijn aanloop naar Tokio verliep niet bepaald geruststellend. Hij testte enkele keren positief op corona voor vertrek en moest zijn vlucht uitstellen. Hij leverde tot zijn grote opluchting precies op tijd genoeg negatieve testen in om naar de Spelen te kunnen afreizen.
"Ik baal vooral omdat niemand van mij verwachtte dat ik de finale zou halen, maar ik heb nu niet kunnen laten zien wat erin zat. Als ik had kunnen strijden tot aan de finish en niet zou doorgaan naar de finale, was ik blij geweest. Dit voelt als totaal nutteloos."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
12 uur geleden