
Foppen evenaart Nederlands record 5000 meter in Monaco
MONACO (ANP) - Mike Foppen heeft bij de Diamond League in Monaco het Nederlands record op de 5000 meter geëvenaard. De Nijmeegse atleet finishte in de race als vierde in 13.13,06, dezelfde tijd die Kamiel Maase achttien jaar geleden liep op deze afstand in Berlijn.
Foppen liep zijn record in een heuglijke wedstrijd, waarin de Oegandese atleet Joshua Cheptegei het wereldrecord op de 5000 meter aanscherpte tot 12.35,36. Hij was bijna 2 seconden sneller dan de Ethiopiër Kenenisa Bekele, die in 2004 bij de FBK Games in Hengelo het wereldrecord op 12.37,35 zette. Dat record is dus na zestien jaar gebroken.
Foppen verkeert in het jaar dat het coronavirus ook de atletiek wereldwijd in zijn greep heeft, in de vorm van zijn leven. De 23-jarige atleet verbeterde onlangs al het Nederlands record op de 5 kilometer op de weg. Hij liep in het Goffertpark 13.31 en verbeterde toen de 13.46 die Maase in 1997 op de klokken zette.
Zijn goede vorm leidde tot een uitnodiging voor de Diamond League in Monaco, waar hij zich prima weerde tussen hardlopers uit de wereldtop. Foppen kon echter niet tippen aan Cheptegei, die onwaarschijnlijk hard liep in Stade Louis II. De atleet uit de stal van atletenmanager Jos Hermens (Global Sports), regerend wereldkampioen op de 10.000 meter, zette zich na 3000 meter aan kop en liep in rondjes van rond de minuut naar het nieuwe mondiale wereldrecord.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is één zege verwijderd van zijn debuut op het hoofdtoernooi van de US Open. De 25-jarige Haarlemmer won in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi van de Fransman Harold Mayot: 7-6 (11) 6-7 (4) 6-3. De Jong moet winnen van de Amerikaan Mitchell Krueger om het hoofdtoernooi op Flushing Meadows te bereiken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard verwacht dat hij in de strijd om de eindzege van de Vuelta moet afrekenen met de Portugees João Almeida en de Spanjaard Juan Ayuso van UAE Team Emirates. "Zij hebben een sterk team en twee rijders die ze kunnen uitspelen", zei de Deen van Visma - Lease a Bike tijdens een persmoment voor de wielerronde die zaterdag start in het Italiaanse Turijn.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Er staan dit jaar vijftien Nederlandse wielrenners aan de start van de Vuelta. De Ronde van Spanje begint op zaterdag in het Italiaanse Turijn en eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.
23 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.
1 dag geleden