Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Foppen eindigt als dertiende in olympische finale 5000 meter

Foppen eindigt als dertiende in olympische finale 5000 meter

SAINT-DENIS (ANP) - Mike Foppen is in de olympische finale van de 5000 meter op de dertiende plaats geëindigd. De 27-jarige Nijmegenaar kwam in het volle Stade de France in een tijd van 13.21,56 over de finish, boven zijn Nederlands record (13.05,66).

Het Noorse hardloopfenomeen Jakob Ingebrigtsen won het goud in 13.13,66. De tweevoudig wereldkampioen plaatste in de laatste 200 meter een versnelling die de concurrentie te machtig was. De Keniaan Ronald Kwemoi liep naar het zilver en de Amerikaan Grant Fisher greep het brons.

Foppen had hulp van de jury nodig om in de finale te mogen starten. Hij was woensdag in zijn serie in het zicht van de finish over drie voor hem vallende atleten gebuiteld en zat daardoor niet bij de eerste acht. De val was buiten zijn schuld, dus voegde de wedstrijdleiding hem alsnog toe aan de finale.

Kramp

Meedoen voelde voor Foppen al als een overwinning, want bij de Spelen in Tokio moest hij in zijn serie na 4 kilometer uitstappen met kuitkramp. In de finale streed hij dapper mee in de voorste groep, maar tegen het einde van de race kwam hij snelheid te kort en raakte hij achterop.

Zijn beste resultaat op een titeltoernooi blijft de vijfde plaats op de 5000 meter bij de EK in 2022.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

8 uur geleden
Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

10 uur geleden
Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

1 dag geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

1 dag geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

1 dag geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

1 dag geleden