Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fontijn voelt de teleurstelling nog niet na 'schaakpartij'

Fontijn voelt de teleurstelling nog niet na 'schaakpartij'

TOKIO (ANP) - Nouchka Fontijn leek kort na haar nederlaag tegen de Britse Lauren Price nog niet helemaal te beseffen dat ze kort daarvoor haar laatste partij had gebokst. De jury wees na een gelijkwaardige partij de als eerste geplaatste Price aan als winnares.

"Ik voel de teleurstelling nog niet, maar natuurlijk ben ik niet blij", zei Fontijn na haar 3-2-nederlaag. "Ik had liever afgesloten met een gouden medaille. Maar het is mooi zo, ik kijk uit naar de rest van mijn leven."

Het was geen uitgemaakte zaak in de Kokugikan Arena, waar Fontijn de eerste ronde won en Price vervolgens het initiatief overnam. "Het was niet duidelijk genoeg. Ik moet het echt terugzien, maar ik had goede momenten en mindere momenten", aldus de 33-jarige Fontijn.

Ruimte geven

"Ik durf niet te zeggen waar het aan lag. Het was echt een schaakpartij tussen ons, in plaats van dat we er allebei echt op knalden. En ik ben niet zo goed in schaken; je moet heel scherp zijn en misschien te veel nadenken. Je doet dan niet zoveel intuïtief", aldus de winnares van een bronzen plak.

"Mijn coaches gaven me de opdracht meer ruimte te maken en het voelde alsof ik daardoor de regie weggaf. Zij zien het beter, ik sta er middenin en zij hebben de helikopterview."

Meer uit Sport

Kooij krijgt bij nieuwe ploeg hulp van ploegleider Renshaw

PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.

3 uur geleden
Schaatsers Groenewoud en Bosker terug op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.

5 uur geleden
Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

1 dag geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

1 dag geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

1 dag geleden
De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

1 dag geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

1 dag geleden