Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fontijn voelt de teleurstelling nog niet na 'schaakpartij'

Fontijn voelt de teleurstelling nog niet na 'schaakpartij'

TOKIO (ANP) - Nouchka Fontijn leek kort na haar nederlaag tegen de Britse Lauren Price nog niet helemaal te beseffen dat ze kort daarvoor haar laatste partij had gebokst. De jury wees na een gelijkwaardige partij de als eerste geplaatste Price aan als winnares.

"Ik voel de teleurstelling nog niet, maar natuurlijk ben ik niet blij", zei Fontijn na haar 3-2-nederlaag. "Ik had liever afgesloten met een gouden medaille. Maar het is mooi zo, ik kijk uit naar de rest van mijn leven."

Het was geen uitgemaakte zaak in de Kokugikan Arena, waar Fontijn de eerste ronde won en Price vervolgens het initiatief overnam. "Het was niet duidelijk genoeg. Ik moet het echt terugzien, maar ik had goede momenten en mindere momenten", aldus de 33-jarige Fontijn.

Ruimte geven

"Ik durf niet te zeggen waar het aan lag. Het was echt een schaakpartij tussen ons, in plaats van dat we er allebei echt op knalden. En ik ben niet zo goed in schaken; je moet heel scherp zijn en misschien te veel nadenken. Je doet dan niet zoveel intuïtief", aldus de winnares van een bronzen plak.

"Mijn coaches gaven me de opdracht meer ruimte te maken en het voelde alsof ik daardoor de regie weggaf. Zij zien het beter, ik sta er middenin en zij hebben de helikopterview."

Meer uit Sport

3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 uur geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

2 uur geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

4 uur geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

7 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

9 uur geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

14 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

22 uur geleden